מפתח להשגה

בעל הסולם, מאמר "ששים רבוא נשמות":

"כי גם הנקלה, דהיינו, בעל נפש נמוכה ושפלה באמת בשורשו, אם יכוון לבבו ויטהר מעשיו להיות רצוים, יזכה להמשיך בנפשו כלל הנשמה של עם קדוש, עם כל הנפלאות שטעמו עם קדוש עד היום הזה, כי כולם לא היו אלא הכנה לשלימות הזה, לכן מוכרח גם אותו הנפש הפרטי לטעום הכל, וקונה עולמו בשעה אחת."

בסופו של דבר, אנחנו צריכים לעשות פעולה אחת, שתביא להתאמה בין "אורות" ו"כלים". אבל מכיוון שאנחנו לא מסוגלים לעשות זאת, אז התהליך מתחלק להרבה מצבים, תקופות, בני אדם…

ובכל זאת, אדם הראשון, שזהו "גוף" אחד ויחיד, טועה ונשבר לחלקים. ולכן, למעשה, הם יכולים בו זמנית, בפעולה אחת להתקבץ ולהתחבר בצורה נכונה ולהגיע שוב לתיקון.

אבל, כדי שתהיה לנו אפשרות לעשות בירור ובדיקה, להבין את המתרחש, ללמוד ולצבור חכמה מתוך שאלות ותשובות, אז המציאות התפצלה לחלקים נפרדים לפי הפרמטרים של זמן, תנועה ומקום, לפי גופים של אנשים אחרים. כל זה, כדי שאנחנו נברר, נגלה את הבריאה בין ה"אור" וה"כלי".

אנחנו לא מסוגלים לקלוט את הפעולות של הבורא בבת אחת. לכן לאורך כל הגלגולים שלנו, במיליארדי פעולות, אנחנו כל רגע מוסיפים לסדרה של צעדים קטנים לקראת המצב המושלם. כל הנבראים, כמו ג'וקים קטנטנים, כמו כוכבים רחוקים, או בני אדם, מממשים את התהליך הזה, כל אחד בדרגה שלו. כל המתרחש, זו מהות של סדרת התיקונים.

איך חלקים שונים משפיעים זה על זה? האם אנחנו משפיעים, למשל, על התפוצצויות של הכוכבים?

משפיעים. אבל חכמת הקבלה לא מדברת על זה. במובן מסוים, היא מאוד מוגבלת, מפני שהיא מדברת רק על האדם: על מה שאנחנו צריכים לעשות עכשיו ולא יותר מזה. היא לא מגלה לך את כל המציאות, אתה תגלה אותה בעצמך, אם תשתמש נכון בחכמה הזאת. היא לא מספרת לך מראש על מה שתשיג, אלא מלמדת איך לגלות את המציאות, ובזה מכינה את כל הדרוש. כי אם יש לך מפתח, אז כל הדלתות תיפתחנה לפניך.

אז המקובלים, החכמים אומרים, "ניתן מפתח לאדם. אם הוא יהיה ראוי, אז יגלה את המציאות ויראה אותה בצורה נכונה. ואם לא יהיה ראוי, אז לא יגלה ולא יראה, בשביל מה לו להיכשל לחינם? סקרנות, זה לא הצדקה…".

מתוך שיעור על המאמר "ששים רבוא נשמות" של בעל הסולם, 13.10.2013

ידיעות קודמות בנושא:
דבר חדש
ההשתקפות המחולקת של האיחוד
הנשמה שלי היא בזולת

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/TiTOh

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest