מפירוד לאיחוד

laitman_2008-11-14_7045_70.jpg

כנס "UNIDOS" העולמי במדריד, שיעור מס' 2

החברה האנושית מתחלקת לשני חלקים. את החלק הקטן שלה מרכיבים אנשים שבהם התעוררה הנקודה שבלב, זה אנחנו. החלק הגדול אלה שאר בני האדם ואין נקודה שבלב, הם מרגישים רק את החיים של העולם שלנו, התגלות רק על ידי כוח שלילי אחד. אך דווקא בהם מרוכז הרצון האגואיסטי בעל העוצמה.

פועלים בנו שני כוחות: חיובי ושלילי. אנחנו נעים קדימה בזכות יצירת הקשר בין האגו שלנו והרצון להשיג את העולם הרוחני, שאותו אנחנו מפתחים בעזרת לימוד וכוחות שמקבלים מהסביבה. קשר שנבנה בדרך של שילוב שני הכוחות האלה, נקרא הקו האמצעי.

שאר בני האדם, כפי שמסבירה חכמת הקבלה, מצטרפים אלינו בהדרגה, בכך שמרגישים שאין ברירה אחרת, מפני שהאגואיזם שלהם יסבול מפני שהוא כל הזמן דורש מילוי. במשך כל ההתפתחות האנושית האגואיזם שלה כל הזמן גדַל, בכך ששאף למלא את עצמו כמה שיותר. ועכשיו, כשהאגו האנושי איבד כל תקווה לרכוש מילוי, הגיע המשבר שלו.

זה מעורר את האנשים להתקרב אלינו, למרות שהם אינם יודעים, למי וכיצד. כדי להקל על דרכם, אנחנו צריכים להפיץ ידע על חכמת הקבלה ולהסביר, שקיימת שיטה לתיקון המשבר. וכשהם יצטרפו אלינו, אנחנו כולנו נתכלל בעבודה בקו האמצעי ואז נשׂיג את עולם האין סוף.

מה אנחנו מרוויחים מזה ? – נצחיות ושלמות. אנחנו מתעלים מעל המציאות שלנו, מעל לנקודת היווצרות היקום שלנו ושל כל העולם שלנו, למציאות עליונה.

בזמננו הנקודה שבלב מתעוררת לאנשים רבים, הם כבר מיליונים. ובאלה, שהנקודה שבלב עדיין לא התגלתה, בנוסף לאגואיזם מתעוררת הרגשת המשבר: הם מרגישים שחסר להם הכוח החיובי שבלעדיו הם לא מסוגלים להתקיים. הם יודעים, שצריכים לתקן את המשבר, הם מרגישים שהפתרון מסתתר באיחוד, אך לא מבינים, כיצד לממש אותו.

בעולם גלובאלי ואינטגראלי, הכל צריך להיות מאוחד, והטבע מדגים לנו את זה. היום הוא מראה לנו, שאנחנו צריכים להשׂיג את עולם האין סוף, שאנחנו זה אחד שלם. דווקא על זה, באופן נסתר, מורה המשבר, לזה הוא מכוון אותנו.

בבני אדם, שצריכים להוביל את האנושות לעבר המטרה הזאת, המשבר מגלה את הנקודה שבלב, את הכוח החיובי, שאותו הם יכולים להפיק מתוך הקבוצה והלימוד ובעזרתו להתקדם באופן עצמאי אל עולם האין סוף. ואלה שהמשבר לא נותן להם את כוח האיחוד, אינם מרגישים את חסרונו, והם יקבלו בהדרגה הסברים מאלה שהתעוררה בהם הנקודה שבלב, יצטרפו אליהם ויחד ינועו בהשתוקקות אל המטרה.

מתוך שיעור מס' 2 בכנס במדריד, 04.06.2011

ידיעות קודמות בנושא:
להשיג את סוד החיים
כשהמשבר יהפוך לבלתי נסבל
בסיום ההתפתחות האגואיסטית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/YpTOn

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest