מלחמות דת

הערה: פרשנים פוליטיים סבורים שאם הנשיא טראמפ ייצור ברית בין ארה"ב, סין ורוסיה, זו תהיה פריצה שתסלול דרך חדשה להתפתחות.

התייחסותי: באופן כללי בימינו אין סיבה לצאת למלחמה מפני שדרך ההתפתחות הקודמת מסתיימת בהצלחה. בעבר האדם רצה להיות חזק יותר, שאף לכבוש יותר ואילו עכשיו כבר לא. יש תחרות חופשית בכל העולם, מוצרים זורמים בחופשיות ממדינה למדינה, אין סיבה למלחמות.

הערה: בעבר מלחמות תמיד נשאו אופי דתי.

התייחסותי: מלחמות דת עוד עתידות לפרוץ אבל הן מלחמות מעבר ללאומים. לא הנשיא טראמפ ולא רוסיה, רוצים לכבוש את כל העולם אלא הפונדמנטליזם האסלאמי, כמו בעבר הרחוק. דת האסלאם נחשבת לדת "צעירה" מפני שהיא נוצרה כ 5-6 מאות מאוחר יותר מדת הנצרות, דת האסלאם נמצאת עדיין ברמה של המאה ה- 15,

בוודאי שהיה נפלא אם אפשר היה ליצור ברית בין  ארה"ב, רוסיה וסין, אבל האגו האנושי לא יאפשר לזה להתממש. לכן נציגי המדינות הללו צריכים ללמוד את חכמת הקבלה שמסבירה כיצד להפוך את העולם לטוב יותר, ללא השיטה של חכמת הקבלה הם לא יוכלו להתיידד זה עם זה.  לפי המתרחש בעולם היום, תופעת הנאציזם גדלה ולא נעלמת. לכן בימינו אין כבר מקום למדיניות לאומית אלא רק בינלאומית. או שהולכים בגלוי לחיבור עם כולם או שהולכים לפירוד ולמלחמה, ואף מלחמות דת שנדמה היה שמזמן נותרו מאחור לא יצליחו בכך. אני מקווה שהתפתחותה של חכמת הקבלה תסדיר את כל זה.

מתוך תכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן" 7.12.2016

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/0oefw

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest