מוליך החמורים

בכל המדרגות, עד לגמר התיקון, מתגלה לנו כוח מיוחד ממדרגה יותר עליונה שתמיד מלווה את האדם בכך שעוזר לו לעלות ממדרגה למדרגה. כי הרי האדם הנמצא במדרגה הנוכחית, אף פעם אינו מסוגל לעלות בכוחות עצמו למדרגה עליונה, מאחר ויש לו כוח רק מאותה המדרגה שבה הוא נמצא. ואם היה לו כוח ממדרגה עליונה יותר, אז הוא כבר היה נמצא שָם.

אך בין המדרגות תמיד קיימת איזו חולייה מקשרת, מתווך שנמצא בדרך. בין דרגת החי והמדבר המתווך הזה נקרא קוף, בין דרגת הצומח והחי קיים "כלב שדה" וכולי. והמתווך בין המדרגות ברוחניות הוא "מוליך החמורים". חוץ ממנו קיימים גם "מלאכים", כלומר כוחות שבכל מיני אופנים עוזרים לנו לעלות ממצב אחד למצב השני.

וכך גם עכשיו, כשאנחנו רוצים לבצע איזה שהן פעולות, תמיד מגיע אלינו כוח עליון שעוזר לנו. לא משנה איך אנחנו מכנים אותו, אור מקיף או מלאך, אך דווקא הכוח הזה מוליך אותנו קדימה, כך שעוזר לנו לעלות ממדרגה למדרגה. בתחתון תלוי רק הרצון, הנחיצות התקיפה והנמרצת, הוא חייב להשתוקק לעלות עם ה"חמור" שלו, להיות כמעט מסוגל לזה ולהכיר באופן ברור את אי היכולת שלו. לכן שני חכמים היוצאים לדרך מצטיידים מראש במורה דרך, "מוליך החמורים". יש להם חמורים, משׂא שנח על גבי החמורים, והם יודעים לאן הם צריכים להגיע. דרוש להם רק אותו האחד שיוליך אותם קדימה.

כחוק, העזרה הזאת מגיעה מלמעלה מרב המנונא סבא (ראה הקדמת ספר הזוהר, מאמר "אותיות דרב המנונא סבא"). זוהי מדרגה מאוד גבוהה, משם מגיע האור העליון כדי לעזור לנו, והוא נקרא "מוליך החמורים".

מתוך שיעור על הקדמת ספר הזוהר, 09.01.2011

ידיעות קודמות בנושא:
תבקש את ה"מחמר" לעזרה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/OVudY

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest