דף הבית / חינוך, ילדים / מהפכה במשפחה

מהפכה במשפחה

שאלה: איך צריך לבנות יחסים אינטגרליים במשפחה? אילו תכונות וסימנים אופייניים להתנהגות גברית ונשית מנקודת מבטה של האינטגרליות? או שבשיטה האינטגרלית אין כזאת הבחנה?

תשובתי: יש את מה שניתן על ידי הטבע. כמה שאני לא אשתדל, אני לא יכול להיות אישה – לא בניקיון, לא בכביסה, לא בגיהוץ, לא בבישול, לא בלסדר את כל הבית בעשר דקות, אצלי זה ייקח חמש שעות ועדיין לא יהיה סדר. הטבע לא נתן לגבר את אותם הכישורים, אותו היחס, אותה התנועה כלפי כל מה שנקרא "בית".

זו בעיה נשית, חלק נשי, גורל נשי, שטח נשי. האישה צריכה לנהל את הבית. היא צריכה להרגיש את עצמה המנהלת של הבית, להרגיש שזה שלה.

חוסר חינוך מזמין בימינו יחס אחר לחלוטין כלפי הבית, כלפי המשפחה, אבל בעיקרון, הדאגה לבית ניתנה לאישה מהטבע. אתה יכול להסתכל על בעלי החיים, כל פרט ממין זכר מזדווג והולך, ואילו החלק הנקבי מוליד, דואג לצאצאים, מלקק אותם, מאכיל אותם, מלמד לצוד, מלמד איך להפוך לגדולים ומשלח אל העולם. ורואים את זה על כולם. כך זה מסודר על ידי הטבע, חוץ מאשר אולי, תקופה מסוימת שאופיינית נניח לציפורים, כאשר הם ביחד דוגרים עד ליציאת הצאצאים.

אצל האדם הכול מסודר כך, שהגבר עוסק בצייד ואילו האישה בשמירה על הבית. ואין לאן לברוח מזה! ככל שאנחנו נהיה קרובים יותר לטבע, כך יהיה לנו נוח ונעים יותר, וכך ההסכמה בינינו תהיה חזקה יותר. בכל מקרה, התכונות האלה קיימות בנו, ואנחנו לא יכולים לדכא אותן בשום צורה. גם אם נעבור מוטציות בכל מקרה נשארים בנו אינסטינקטים, ושום הוליווד, יוניסקס ושאר המגמות האופנתיות לא יעזרו כאן!

לכן, צריך להקצות לכל אחד את המקום שלו ולדבר על הזכויות והחובות היחסיים של הגברים והנשים. אם זה לא יהיה, אז לא תהיה גם משפחה, ושום דבר בכלל חוץ מדמוגרפיה שלילית.

לכן, עלינו לשים לזה קץ אחת ולתמיד, ולא לרקוד לצלילי החליל של כל מיני המפלגות שרוצות להגיע לממשלה, מפני שהם כאלה מקוריים ודורשים איזה שהן זכויות עבור אלה או אחרים.

אני לא בעד הגבלת הזכויות ולא בעד דיכוי של אלה על חשבון אלה. אני בעד שאנחנו בכל מקרה נלמד מהטבע ונהיה דומים לו בצורה מקסימלית. זה דבר אחד.

שנית, משחק הקלפים שלנו מנוהל כך – על הגבר בעיקר מוטל להרוויח כסף, ועל האישה מוטלת המשפחה, חינוך הילדים. אין לאן לברוח מזה! אנחנו רואים שאם האישה לא עוסקת בזה, אז אף אחד לא עוסק בזה! יוצא, שהדור הבא יהיה עוד יותר גרוע מהנוכחי. כלומר, בכל זאת צריך לעשות כך שהאישה תהיה חופשית, לא עסוקה, אלא להיפך, חופשית.

אנחנו לא כולאים אותה כאילו במנזר ביתי או מאחורי מנעול. להיפך, היא צריכה ללמוד, לבקר באוניברסיטה (לא משנה באיזה גיל, אפילו כל החיים), לעבור כל מיני קורסים, שכל הזמן ישכילו אותה, כדי שתהיה גורם חינוכי ומשכיל עבור הילדים והבעל. כלומר אימא, אימא שמרגישה את עצמה בבית, כבעלת בית אמיתית, צריכה גם להרגיש את עצמה כעמוד התווך במשפחה, שממנה כל המשפחה תקבל ידע, יחס לחיים, חינוך וכל השאר.

כי הגבר הרי תמיד נמצא תחת השפעתה של האישה. מי לא שומע לאשתו ובסתר פוחד ממנה? מפני שהכול בא מאימא, אנחנו הרי מבינים את הפסיכולוגיה שלנו.

לכן חשוב מאוד שאנחנו כל הזמן נרומם את האישה, נשכיל אותה, נמלא. ודרכה המילוי הזה יעבור כבר לכל שאר החברה. כלומר, היא צריכה לקחת חלק פעיל בהתפתחות ובלימוד שלה וגם בלימוד ובחינוך של כל בני המשפחה.

אם אנחנו לא נעשה כזאת מהפכה, אז נאבד את המשפחה, את הילדים, את הדמוגרפיה, החברה וכולי. את כל זה אנחנו יכולים לעשות דרך האישה. לשם כך חייבים רק מאמץ קטן מכלי התקשורת. זו צריכה להיות לא רק תוכנית ממשלתית, אלא כלל עולמית.

מתוך שיחה מס' 34 על חינוך אינטגרלי, 28.05.2012

ידיעות קודמות בנושא:
מבט על המשפחה מהגובה של הטבע הגלובלי
חתונה לפי חשבון רוחני
האישה שבה הביתה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/sfhAf

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest