לפתוח ספר

בספר הזוהר טמון כוח שבו אנחנו יכולים להשתמש. אבל כדי לגלות את הפוטנציאל הפנימי של הספר הזה, אנחנו צריכים לפחות במקצת להימצא ברמה שלו. אז כיצד פועל המנגנון הזה? באגדות, הגיבורים מוצאים תיבות סודיות ופותחים אותן עם מפתחות גדולים וכבדים. איזה מפתח יפתח לנו את הסוד של הזוהר? מהו המפתח לכל מנעול? – השתוות הצורה. זה המפתח שאנחנו מכניסים ל"חור המנעול". רק על ידי השתוות הצורה אנחנו נפתח את ספר הזוהר. זהו חוק מפתח בסיסי.

ובהמשך מובן, מה דרוש לנו כדי להגיע להשתוות הצורה עם הספר הזה, הקבוצה, חיבור החברים, וכולי.

לכן, אנחנו פותחים את הזוהר וקוראים אותו לפי השתוות הצורה, במידת האהבה והשנאה שמנוגדים זה לזה. כלומר, זה לא כל כך פשוט באמת "לפתוח" את הספר. אם פתחנו את הספר, זה עדיין לא אומר שהספר נפתח לנו. כאן הכול תלוי במה שקורה בינינו. במידה שאנחנו קשורים בינינו, במידה הזאת אנחנו קשורים לספר, במידה הזאת אנחנו מסוגלים להשיג אותו ולהרגיש את החבורה של רבי שמעון, עשרה החברים, עשר הספירות. לא מדובר כאן בבני אדם, אלא במהות שלהם, בתכונה ששורה בתוך הרצון. כך אנחנו מתחילים להכיר אותם, נמשכים ונדבקים אליהם ובנו מתגלה במקצת מכל אחד מהם…

יש לנו מספיק כוח. בוויתור על האגו שלנו ובחיבור מאליו זה עם זה, אנחנו בונים בינינו כזה קשר, שהודות לו מה שכתוב בזוהר יתגלה. אנחנו בונים בסיס, תשתית, מקום משותף, כי "מקום רוחני" יכול להיות רק משותף. וכאן בעוצמת החיבור שלנו על פני ההפרעות, בהתאם לחוק השתוות הצורה, אנחנו נהיה שווים לדרגה הראשונה של גילוי ספר הזוהר.

לשם כך אנחנו מתאספים בכנס בפברואר. אנחנו משקיעים המון מאמצים, משלמים הרבה מאוד כסף, מוותרים על הרבה דברים כדי להגיע למפגש הכללי. וכל ההשקעה הזאת צריכה להביא אותנו לעלייה ולחיבור. כך זה סודר מלמעלה: אם אנחנו משתמשים באמצעים שכבר הוכנו עבורנו, אז מגיעים לתוצאה הרצויה.

מתוך שיעור בנושא הכנה לכנס, 08.01.2014

ידיעות קודמות בנושא:
כאשר הספר קורא אותך
זוהר לכולם
הכוח הנסתר של ספר הזוהר

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/OCA8R

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest