דף הבית / אקטואליה / ללמוד מהעטלפים

ללמוד מהעטלפים

שאלה: צוות חוקרים באוניברסיטת תל אביב גילה שדווקא עטלפים מגלים אחריות ומבודדים את עצמם כשהם חולים בקורונה. הם הופתעו לגלות שהעטלפים החולים התרחקו חברתית. החוקרים חשבו שהלהקה תתרחק מהחולים, אך במקום זאת העטלפים החולים התרחקו באופן פעיל מאחרים. זו התנהגות מאוד לא אופיינית לחיית בר. מה העטלפים יודעים שאנחנו לא יודעים?

תשובתי: אנחנו לא יודעים כלום. לפי ההתנהגות של העטלפים, הם ממש מתוקנים. הם מעוררים בנו הרגשה של אחריות, הבנה, תמיכה הדדית. נניח שלא מדובר בשכל, אלא בתוכנה פנימית שנמצאת בהם, ואנחנו חשבנו שדווקא דרכם הגיע וירוס הקורונה, איזה אגואיסטים אנחנו שכך אנחנו מייחסים להם את מקור כל הרע. ומה אנחנו מגלים עכשיו? להיפך דווקא, הם מקור הטוב, כי אנחנו יכולים ללמוד מהם איך להתנהג בזמן מגפה ובכלל בחיים. זו דוגמה מאוד יפה, שמראה לנו עד כמה אנחנו מקולקלים לעומתם.

שאלה: איך האנושות יכולה לקחת דוגמה מהטבע להתנהגות חברתית נכונה?

תשובתי: בדרגת החי ישנם תיקונים שראוי שנקבל אותם ונעלה אותם לדרגת המדבר. אם נקיים אותם, זה יהיה בניגוד לעטלפים שמקיימים זאת בדרגת החי בצורה אינסטינקטיבית, כי הטבע מחייב אותם, אנחנו יכולים לקיימם מרצוננו החופשי מתוך ההחלטה וההבנה שלנו. הקשר שלנו עם הבורא ועם התכלית הבריאה מחייב אותנו לנהוג כך. אז בואו נעשה זאת.

שאלה: האם אפשר לומר שהקשר עם הבורא זה מה שאנחנו מוסיפים לאיזון של הטבע?

תשובתי: ודאי, כי אנחנו עושים זאת כדי לקיים את חוק הבריאה הגבוה ביותר בדרגת המדבר. וזה נקרא שאנחנו רוצים להתקשר לבורא ולקיים מה שהוא הטביע בבריאה. בכך אנחנו מביאים את כל העולם לתיקון. ואז המגפה תיעלם וגם כל יתר הבעיות. אם לא נעשה זאת, בסופו של דבר יבואו אלינו לעם ישראל בטענות קשות.

 

מתוך ישיבת כתבים, 22.7.2021

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/h9BDk

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest