לידת ה"פרצוף"

Laitman_2010-12-12_9500.jpg

בעל הסולם, "הקדמה לספר הזוהר", אות מ"ח: "וכן יוצאת נקודה מאור החיה דקדושה (שהיא אור ספי' החכמה) עם יציאת פרצוף הנשמה ומתלבשת בפנימיותו."

בהשתלשלות העולמות מלמעלה למטה, "מלכות דעליון" פורצת למטה ונעשית ל"כתר לתחתון". ואחר כך, בזמן העלייה מלמטה למעלה, כשהתחתון גדל עד ה"כתר" שלו, הוא מגלה שם את נקודת ה"מלכות דעליון", שנמצאת שם מלכתחילה.

בואו נתאר זאת בעזרת הציור. המדרגות משתלשלות מלמעלה למטה, נמשכות מעולם אין סוף דרך העולמות "אדם קדמון" (א"ק), "אצילות", "בריאה" ו"עשיה". בכל אחד מהם יש חמישה "פרצופים", ובתוכם עשר ספירות. כל "פרצוף" מוליד את ה"פרצוף" הבא, התחתון.

זה נעשה בצורה הבאה. "פרצוף עליון" מתפשט מ"כתר" (כ) עד "מלכות" (מ), אחר כך ה"מסך" שלו מזדכך, עולה לפה (פה דראש), עושה "זיווג דהכאה" ומוליד את ה"פרצוף" הבא, שמתלבש עליו.

למעשה, "מלכות" היא הגבול תחתון של העליון, בדרגתו. נניח, שהעליון נמצא בבחינה ד', והתחתון – בבחינה ג'. אז, "מלכות דעליון" פורצת בעצמה דרך הגבול התחתון והופכת ל"כתר דתחתון". מפני שהעליון כל יכול, כלפי התחתון – הוא הבורא. אין לו שום בעיה להקטין ולהוריד את עצמו, להיות מה שהוא צריך להיות. כשפועלים על מנת להשפיע, אין שום דבר בלתי אפשרי.

לכן, כעבור שנים, אני כ"פרצוף דתחתון", גדל מה"מלכות" שלי עד ה"כתר" ובו אני מגלה את תחילתו של ה"פרצוף" הבא. התהליך שנמשך מלמעלה למטה, אני עכשיו יכול להפוך. בצורה כזאת, הכול כבר קיים – ורק מתגלה לנו עם ההתפתחות. שום דבר חדש לא קורה לנו.

מתוך שיעור על פי "הקדמה לספר הזוהר", 30.07.2012

ידיעות קודמות בנושא:
ארבעה צעדים עד האור
היכן נמצא האלמוות?
עץ הבריאה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/w47Xx

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest