דף הבית / משבר עולמי / לומדים מהמכות

לומדים מהמכות

photo_rav_gh70_2691.jpg

שאלה: אנחנו אומרים, שצריכת יתר, זו צריכה על חשבון הזולת. אך האם על מנת לראות כבר עכשיו את הרע שמסתתר בה, חייבים להציץ בסוף הסרט?

תשובתי: לא. לבורא לא חסרים מינראלים, לא ויטמינים, לא נפט, לא גז, לא מים ולא כל דבר אחר. הוא מסדר לך את הצרות בעולם הזה, כדי שאתה תתחיל להכיר את ההפסד שלך.

הבורא לא מראה לך שלמעשה אתה מפסיד את העולם הרוחני, כי אז תשלל ממך הבחירה החופשית. במקום זה הוא מעמיד אותך תחת המכות של העולם הזה, שמתוכן אתה מתחיל להכיר את הרע של הטבע שלך. כתוצאה מהצרות אתה לא מגלה את הבורא, אלא את האגואיזם העצמי.

ואז, בכך שאין בכוחך לתקנו, אתה מתחיל להצטער על כך. ובהדרגה אתה מגיע להכרת הרע. אז מה לעשות איתו? – באיטיות, אך בצורה נכונה אתה מתקרב לפתרון.

מחסור במשאבים, אסונות, גניבה זה מזה, כל אלה הם בסופו של דבר דברים מלאכותיים. בדברים "הפעוטים" האלה אנחנו נגלה בסופו של דבר, שאנחנו גונבים זה מזה את העולם הרוחני.

למעשה, לשם מה אני צריך להתחלק איתך שווה בשווה ולהסתפק בצורך ההכרחי? רק כדי ללמוד מזה ולרכוש רצונות, המכוונים לרוחניות. כזאת היא המטרה, ומלכתחילה הכל מסודר למענה דווקא כך. אחרת כל אחד היה מקבל כדור-ארץ משלו.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם, 22.06.2011

ידיעות קודמות בנושא:
קלסתרון מדויק של האגואיזם
המטריצה לא מחכה
קצת קרוב יותר אל האור

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Sl490

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest