להתמקד בעיקר

laitman_2010-01-29_1517_w-70.jpg

שאלה: כיצד לשנות את הערכים שלי? כיצד להעמיד מעל לכל הגשמיות, הבהמיות, הגופניות ואפילו האנושיות, את חשיבות הכוח העליון שבאופן קבוע קובע ומעצב אותי ואת העולם שלי? כיצד באמצעות הקבוצה, הסביבה, להעלות אותו מעל לכל מה שחשוב לרצון האגואיסטי?

תשובתי: רצון אגואיסטי ורצון רוחני של השפעה נבדלים דווקא בחשיבות. ברמה הגשמית החשיבות ממוקדת בתוך הכלי, וברמה הרוחנית בבורא.

כל העניין הוא על מה אתה ממקד את תשׂומת הלב, מה שקיבלת או ממי קיבלת. החשיבות ניתנת להחלפה. לדוגמה: עבור אימא, הילד חשוב לה יותר מעצמה. אך כיצד עליי לעקוב אחריה ביחס לזרים בעולם רב גווני כל כך? כיצד לשכנע את עצמי להעביר את החשיבות מהחיים שלי לאיזה כוח נסתר, אשר מצייר לי את העולם הזה?

כדאי לזכור: כשאני עושה מאמץ לזהות את הכוח הזה, אני אגלה אותו. יופיע אצלי הכלי לגילוי. הכוח נמצא כאן גם כעת, אך איני ממוקד על הרגשתו. כיצד למקד עליו את תשׂומת הלב שלי? הכול תלוי בחשיבות: אם החשיבות ממוקדת על הבורא, אני מרגיש אותו חי בתוכו. אני יכול סוף סוף להבחין במה שלא ראיתי קודם.

הבורא בעצמו אינו משתנה, הוא נמצא במנוחה מוחלטת, ורק הרשימות שפועלות באופן בלתי פוסק מביאות אותי למאמצים. אחר כך אני כבר חייב לחפשׂ בעצמי שיטה למיקוד המאמצים האלה על מה שבאמת חשוב. כאן לעזרתי באה הסביבה, בדומה למשקפיים, היא ממקדת את הראייה שלי על העיקר. אנחנו מתאחדים, מעלים את החשיבות של הרוחניות בעינינו וממקדים את מאמצנו המשותפים על נקודה קטנטנה שדרכה אני מתחיל לראות את הבורא.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 20.09.2010

ראה מאמרים קודמים בנושא:
שיחה עם הבורא בצורה נקייה
למה אנחנו עדיין בחושך?
רק עוד צעד אחד

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/J0NlM

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest