להשתייך למקובל

בעל הסולם, מאמר "תורת הקבלה ומהותה":

"וברור שבהיות האדם חושב ומעיין בדברי תורה האמורים בהתגלות ה' לאבותינו, וכדומה לזה, הרי הם מביאים למעיין יותר מאור, מהיותו מעיין בענינים מעשיים."

באופן כזה, בעל הסולם ממליץ לנו לקרוא ספרים, שבהם מדובר על אדם שנמצא כלפי הגילוי. המאמרים והאגרות של בעל הסולם והרב"ש, "תלמוד עשר הספירות", פירוש "הסולם" לספר הזוהר, למעשה כל מה שקיבלנו מבעל הסולם ומהרב"ש, אלה הם ספרים שמיועדים במיוחד עבורנו, והם מדברים על גילוי הבורא לנברא. שמדברים בצורות ניסוח שונות, אבל רק על זה.

חלקם מסבירים בצורה ישירה ומתארים את העבודה בצורה "פסיכולוגית", אם אפשר כך להגיד, כמו למשל באגרות ומאמרים. או מאמרים אחרים שמספרים על הקשר בין חכמת הקבלה ומדעים אחרים, אבל גם הם שייכים לגילוי הבורא לבני האדם. אבל במיוחד מדובר ודאי על ספר הזוהר ועל "תלמוד עשר הספירות".

כל הספרים והטקסטים האלה נכתבו בזמן המשכת המאור. המקובלים גילו את המאור בכל מיני מצבים ומדרגות, ולפי זה כתבו את הכתבים שלהם. אף מילה, אף אות לא נכתבו לפני שאותו המחבר היה בהשגת אותו המצב הספציפי שאותו הוא מביע בטקסט.

ולכן כאשר אנחנו קוראים את הטקסטים האלו, יש לנו אפשרות לקבל את הכוח שלהם. כי על ידי הטקסטים האלה, אנחנו מתחברים למחברים ואז יכולים למשוך וליהנות מהמאור המחזיר למוטב, אבל זה בתנאי שמשתוקקים להידמות להם ובאמונה פשוטה לקבל את כל מה שיש להם. בזמן קריאת הכתבים, אני רוצה להיות כמוהו, רוצה לבטל את עצמי, "להשתייך אליו", ובזה אני "מדליק" את האור שאותו הוא הכין עבורי.

מתוך שיעור על המאמר "תורת הקבלה ומהותה" של בעל הסולם, 19.11.2013

ידיעות קודמות בנושא:
על פיזיקה ופיוט של הנשמה
ספרים עם רמזים רוחניים
הספרים שבהם נמצא האור

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/za5gL

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest