להיות עם

laitman_2009-02-03_3_70.jpg (לרגל יום העצמאות ה61 למדינת ישראל)

מתוך שיעור הקבלה היומי 29.4.09

לרגל יום העצמאות אני מאחל לתושבי מדינת ישראל, להיות עַם. וזה אפשרי רק בהשגת השורש הרוחני שלנו. זאת אומרת, להיות מכוונים ישר- אל, ישר למטרה! ורק אז נהפוך להיות עם. וכשנהיה לעם, ממש באותה מידה, באותו זמן, יתקיים בנו גם העניין של מדינה, אדמה, ארץ, וכל היתר.

לעשות מעצמנו עם, זאת אומרת, להעלות את שרידי הגלות לדרגת האיחוד. זה הכול. כל עוד האור העליון לא פועל בקרבנו ולא מביא אותנו לקשר, אנחנו לא עם. וללא עם, אין מדינה ואין ארץ ואין תרבות ואין חינוך ואין כל מה שיש לכל אומה אחרת.

לכן, ביום הזה אפשר רק לקוות שנצליח להבין, שכדי להיות עם אנחנו חייבים להשתמש בחוכמת הקבלה ולעלות לדרגתנו הרוחנית. לכך קיוו המקובלים לאורך כל הדורות, וזה מה שעלינו לעשות.

לעולם לא היה לנו מצב טוב ומועיל כל כך כמו היום. שהגענו לסוף הגלות ואנחנו עומדים בפני התחייה הלאומית והכלל אנושית. הגענו למצב שהכול תלוי באדם וניתַן לאדם. ו"האדם" הזה הוא אנחנו. כדברי הכתוב "אתם קרויים אדם".

לכן כל מה שעלינו לעשות הוא לממש את המסר של המקובלים, את כל מה שניתן לנו מלמעלה, מהשורש הרוחני שלנו. לכן המצב שבו אנו נמצאים הוא מצב חשוב מאוד ויפה מאוד. כל אחד צריך להרגיש את עצמו מאושר בכך שהוא נמצא ברגע ההיסטורי הזה, גם ביכולת וגם בבחירה. בואו נבחר עכשיו בתיקון העולם, ונקבל לכך קצת יותר חשיבות ותחושת אחריות.

נקווה שנעשה זאת ונגיע לדברים גדולים בקרוב!
חג שמח

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ji4IP

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest