לבקש מהבורא

שאלה: מה זה אומר לבקש מהבורא?

תשובתי: לבקש מהבורא, זה אומר, שאתה מכיר בכוח שפועל בנפעל, שאתה מבין שאתה תלוי בו ושאף אחד חוץ ממנו אינו פועל. אתה מתחיל להרגיש שבאמת הכוח הזה קיים, פועל ומפעיל ומסדר הכול, ואז יש לך למי לפנות ועם מה לפנות.

אתה צריך בשביל זה גילויים, שלא אני פועל אלא הוא, לטובה או לרעה, במה הוא פועל, מה הוא עושה, מה אני צריך שהוא יעשה. והוא עושה לך כל מיני דברים רעים כדי שאתה תשים לב לזה, מי אתה ומה אתה, עד כמה שאתה לא מסוגל לכלום. דווקא זה מתגלה עכשיו לעולם במשבר הנוכחי.

ואחר כך, אתה מתחיל להתקדם בהכרה הזאת ולגלות במה אתה באמת תלוי, עד שאתה מגלה אותו, תחילה כרע, מפני שרע לך. ואחר כך אתה מתקדם בהדרגה, מתחיל להחכים ולהבין שכל זה לטובה, ואפילו אם אתה מרגיש את עצמך רע, אתה מבין שהוא פועל עליך כדי להביא אותך לטוב, כמו מחנך. ואף על פי שבחושים הגשמיים לא נראה לך שזה טוב, אבל אתה מתחיל לקבל את התכונות שלו, להבין ולהכיר את הפעולות שלו, שהן לטובה.

אתה מזדהה איתו, על אף ההרגשה הרעה, וזה מקנה לך שׂכל ורגשות חדשים, רוחניים במקום גשמיים. ועל אף שהגוף סובל, אבל אתה רוצה להידבק עם תוכנית הבריאה הזאת, עם המטרה הזאת, יותר ממה שעם הגוף שלך. אז אתה מבקש שיעלו אותך, אתה מבצע כאלה פעולות, כדי שהעליון הזה ייתן לך ערכים חדשים ואתה תהיה יותר חזק, ברגשות ובשׂכל שלך דבוק עימו, עם התוכנית שלו, עם כל מה שהוא עושה, במקום לשרות בתוך הרצון לקבל שלך. עד כמה שאתה מבקש את זה, אז במידה הזאת הערך של ההשפעה והאהבה הופך לגדול יותר מהקבלה והדחייה מהאחרים. וכך אתה מתקדם יותר ויותר.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 01.08.2012

ידיעות קודמות בנושא:
כשאגדות מתגשמות…
האם תגיע בריצה לצעקת בנה
על מה לבקש כשכואב?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/BXiS3

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest