כלל פשוט

כנס החינוך האינטגרלי, סדנה מס' 5

כאשר האדם מתחנן לרחמים לעצמו, זה אומר שהוא נמצא ברצון לקבל וחושב רק על עצמו. וככל שהוא מתפלל יותר עבור עצמו ומנסה להשפיע על הבורא כדי להיטיב את מצבו האישי, אז לא רק שהוא לא מתקרב לבורא, אלא הוא מתרחק ממנו, בכך שמעורר בתוכו אגו יותר ויותר גדול.

כל המחשבות שלנו בכל מקרה הולכות לבורא, כי אנחנו נמצאים במערכת אחת, אנחנו משובצים בתוכה. אי אפשר לחשוב על משהו, להחליט על משהו, לעשות משהו מבלי להשפיע על המערכת כולה, כי אנחנו מלכתחילה נמצאים בה בכל תא בגוף ובלב שלנו, בכל המחשבות והרצונות. לפני שאנחנו מתחילים להבין על מה אנחנו חושבים ומה רוצים, זה כבר הכול הולך לתוך המערכת! אנחנו כבר בתוכה! וכך כל אדם, כל בני האדם בעולם, כל הטבע הדומם, הצומח והחי, הכול!

רק שעם האדם נעשה חשבון אחר לגמרי, מפני שניתנת לנו האפשרות להשפיע על המערכת מתוך בחירה. לכן כאשר המחשבות של האדם מכוונות לעצמו, אז המערכת משפיעה באופן שלילי. ואם הוא עוד מתפלל עבור עצמו, אז בזה הוא מזמין התעוררות שלילית נוראית של כל הבריאה. הגילוי הכי מובהק של האגו הוא בזה, שהאדם רוצה שהבורא יעשה לו משהו לפי הבנתו ורצונו העצמיים, מבלי להבין שהבורא כל רגע מקנה לו את האפשרויות הטובות ביותר לתיקון.

לכן הוא לא סתם משפיע על המערכת כולה, אלא מעורר בה זעזועים עצומים ובזה גורם לתנועתו אחורנית שמכוונת נגד אותה הנטייה למטרת הבריאה שבה מופעלת בצורה אבולוציונית כל האנושות. ברגע שהאדם מתאושש ומתחיל לחשוב: "אני, עולם, נברא, בורא, המצב שלי", הוא צריך מלכתחילה לכוון את עצמו לקשר עם הבורא דרך הקבוצה. אחרת כל ההשפעות שלו על מערכת הבריאה תהינה שליליות, ובראש ובראשונה, תגרומנה לתנועתו האישית אחורה.

לכן המוצא הטוב ביותר עבור כל אחד, זה העברה תמידית של השפעתו דרך הקבוצה על כל מה שסובב אותנו. זו נקראת "תפילת רבים", מפני שאנחנו מבקשים עבור רבים. תפילה כזאת אינה מעידה על כך שרבים צריכים להתאסף יחד, אין לזה כל חשיבות. מספיק אדם אחד, רק שהוא יבקש עבור רבים, עד לכזה מצב שהוא יוכל לבקש עבורם כמו עבור עצמו. ו"רבים", זה מינימום עשרה. ואז השפעתו של האדם על המערכת תהיה חיובית ובה יתגלה הבורא. זהו כלל פשוט מאוד.

מתוך כנס החינוך האינטגרלי, סדנה מס' 5, 04.02.2014

ידיעות קודמות בנושא:
הצלה אישית וכללית
אי אפשר להתפלל עבור עצמי
תפילה עבור עצמי רק מזיקה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/JXIFW

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest