דף הבית / המשבר ופתרונו / כלכלת המתנות

כלכלת המתנות

ידיעה: השוויצרים מעבירים משאל-עם שלפיו לכל אזרח ישולמו 2,000 אירו לחודש, לא משנה אם הוא עובד או לא. היוזמים סבורים, כי הצעת החוק היא מציאותית לטובת הציבור, ויכולה לעמוד בתקציב ושבתנאים כאלה האדם יעבוד בצורה יותר טובה ובחריצות.

הספקת ההכרחיות המינימלית תאפשר לאדם לא לדאוג לעצמו. תפוקת העבודה תעלה מפני שכולם יתעסקו במה שהם באמת אוהבים, כל אחד יוכל להשקיע יותר זמן בחינוך הילדים ובטיפול בקרובי המשפחה החולים.

היום "הכנסה בסיסית ללא תנאי" אינה משולמת בשום מדינה בעולם, אמנם נערכו ניסויים והתוצאות היו חיוביות. כך בנמיביה בכפר אוצ'יברו עם אוכלוסיה בת קרוב ל- 1,000 איש, ארגוני צדקה במשך שנה שילמו לכל תושב 9 אירו לחודש. בחודש הראשון התושבים פשוט הסתובבו שיכורים על חשבון הכסף הזה.

אך יותר מאוחר התחילו להתרחש שינויים נפלאים בכפר. התושבים פתחו מאפיות, מספרות, מחצבות. הילדים הפסיקו למות מרעב, הגברים הפסיקו להתעסק בצייד לא חוקי. השימוש באלכוהול ופשיעה ירדו בצורה חדה. במילים אחרות, לאו דווקא הצורך החומרי מכריח אותנו לעבוד, אלא להיפך, הביטחון הכלכלי מאפשר לנו לעבוד בצורה אמיתית.

אבל הוכחת הקומוניזם אפשרית רק באותן החברות שבהן ישנו מוסר חברתי, כאשר האנשים מאוחדים על ידי אינטרסים כלליים משותפים, מכירים היטב זה את זה, כלומר אם שומרים על אינטרסים משותפים. הקומוניזם תמיד היה וקיים בצורת ארגון סוציאלי של חברות קטנות, כגון משפחה, שבט, מנזר, משלחת, יישובים קטנים.

בשנות ה- 60 בברה"מ נערך ניסוי של חיים קומוניסטיים. באיי שפיצברגן (באוקיינוס הארקטי ליד נורבגיה) הייתה עיירה של מומחים ואנשי מקצוע שונים. האנשים נסעו לשם בשביל הכסף. במושבה היו חנויות משלה. הוכרז שאפשר לקחת את כל המוצרים חינם. בהתחלה כולם התנפלו וחטפו. אך החנויות היו באופן קבוע מלאות במוצרים. ואז האנשים נרגעו והתחילו לקחת בדיוק כמה שהיו צריכים. לאחר זמן מה הם לקחו חינם פחות מוצרים מאשר קנו בעבר.

היוזמים של הפרויקט "הכנסה בסיסית ללא תנאי" מתכננים להפשיט את מערכת המיסוי, להחליף את כל המיסים במס ערך מוסף של 50% שאמור להפחית את הביורוקרטיה. אבל מה שאפשרי בשוויץ הקהילתית הוא בלתי אפשרי בחברות "מסוג בבל". מה שאפשרי במקום מרוחק באמריקה, לא ניתן לממש בניו-יורק. קשה לדמיין שאוכלוסיה המפולגת על ידי מחסומים אתניים, דתיים, ומפוצלת בהשקפת העולם, תתחיל לעבוד "לטובת הכלל וההכרחיות".

התייחסותי: לא מתקבל על הדעת להעביר את הניסוי מחברה סגורה וקטנה לחברה גדולה, שבה תחושת המשפחה נאבדת. אם לתת את הרגשת האיחוד, האפקט הזה ישפיע גם על חברה גדולה. על מנת לקבל תוצאה חיובית חייבים לשנות עקרונית את היחסים בחברה, כלומר ליצור הרגשת קהילה, כמו משפחה, קומונה. בחברות גדולות עם אגו מפותח זה אפשרי רק בזכות האור העליון!

ידיעות קודמות בנושא:
האנטי-צרכנים צוברים כוחות
הדור החדש אינו בוחר בכלום
ארה"ב עובדת במשרה חלקית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/boy4d

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest