דף הבית / חינוך, ילדים / כלכלת האושר

כלכלת האושר

Laitman_2010-12-05_8708_us.jpg

הרצאה באוניברסיטת שאוליי:

אנחנו צריכים בצורה כלשהי לשנות את האדם, וכאן אנחנו נתקלים בתופעה מאוד מעניינת: הטבע מאלץ אותנו לעבור מחברה של צריכה מופרזת לחברה של צריכה מאוזנת, לאיזון והרמוניה, מכיוון שכך, כשאנחנו באופן שווה צורכים ונותנים זה לזה ולטבע, בזה ששומרים על חוק האיזון, כחוק העיקרי של הטבע, משתחררת מהעבודה כמות עצומה של אנשים.

המשמעות היא שהחברה העתידית שמתחילה בעזרת המשבר להתעצב בהדרגה, היא חברה שבה האנשים יעבדו מעט מאוד. הם לא יצטרכו לעבוד עשר שעות ביום. היחס הכל כך מוטעה לניצול הזמן שלנו צריך להתחלף ביצירת היחסים החדשים בין בני האדם. ולכך באמת יידרש הרבה זמן.

כתוצאה ממחקרים הגענו למסקנה, שמתוך מאות מיליוני בני אדם, שבזמן הקרוב ישתחררו מהעבודה (פשוט לא תהיה עבורם עבודה), צריך ליצור אוניברסיטה אחת ענקית. אנחנו צריכים ללמד את האנשים האלה על היחס האינטגרלי זה כלפי זה וכלפי הטבע.

דווקא היחס האינטגרלי הנכון הזה לשיתוף הפעולה ההדדי, לאיזון, ישחרר כאלה כוחות שהכול יספיק לכולם.

לפי כל החישובים והנתונים, אין בעולם משהו שחסר לנו. כל הבעיה היא באדם, שלא יכול לחלק הכול בצורה הנכונה בגלל החמדנות ותאוות הבצע שלו, בגלל האגו שלו.

לכן, אם אנחנו ניקח את כל המובטלים וניצור מהם אוניברסיטאות, כיתות, חוגים, מקום שבו האנשים ילמדו חינוך והשכלה אינטגראליים, אז אנחנו ניצור חברה שונה לגמרי, שתהיה מרוצה, מאוזנת, תפסיק להשתוקק למילוי יתר ובאמת תרגיש את עצמה מאושרת.

ידוע, שבשנים האחרונות נמצאת בפיתוח מה שנקרא "כלכלת האושר", שמודדת הכול לא לפי כמות הכסף, אלא איך האדם מרגיש את החיים. לזה אנחנו נצטרך להגיע.

אין כאן שום דבר מלאכותי, פשוט החיים מחייבים ומאלצים אותנו לחקור את כל אותם התהליכים שמתרחשים בחברה, ואיך אנחנו יכולים לאזן אותם. לזה הטבע דוחף אותנו.

מתוך ההרצאה באוניברסיטת שאוליי, 22.03.2012

ידיעות קודמות בנושא:
ההבנה של השיטה האינטגרלית
במה יעסקו המובטלים?
שיטת הריפוי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/XaSG2

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest