דף הבית / כנסים / כוח האיחוד

כוח האיחוד

מתוך שיחה לפני הכנס בחרקוב

חכמת הקבלה לפי הגדרתה, היא חכמה לגילוי הבורא לנבראים בעולם הזה. וה"בורא", הוא המדרגה הבאה. מדרגה יותר גבוהה כלפי התחתונה, נקראת "בורא".

כל עוד כל העולם בינתיים לא הגיע להבשלה המלאה, כל עוד הדרגה הבאה עדיין לא החלה לרדת לעולם שלנו, רק יחידים בכל דור על ידי מאמצים עילאיים, הרבה יותר רציניים ממה שאנחנו משקיעים היום, גילו לעצמם את העולם העליון. אנשים הגבילו את עצמם בצורה אישית בכאלה הגבלות וסיגופים, שאי אפשר אפילו לתאר היום, והיו מוכנים לסבול הכול.

אבל לנו אין צורך בזה. נשאר לנו רק דבר אחד יחידי – איחוד. זה אותו התנאי שעל ידו אנחנו נידמה למדרגה הבאה. ולכן אנחנו נתאספנו כאן, כדי לנסות להשיג את ההרמוניה הזאת, את ההידמות וההשתוות למדרגה העליונה.

אנחנו לא צריכים לעשות שום דבר בצורה פיזית, אלא רק לחבר פנימית את הרצונות שלנו, את ההשתוקקויות שלנו. ניתנים לנו כמה ימים שבמהלכם אנחנו צריכים להתמסר לזה לחלוטין, בכך שעושים הפסקות רק לֵמה שהכרחי וחיוני באמת.

מה הכוונה "הכרחי וחיוני" לכל אחד? כל אחד צריך לייצב את זה לעצמו. אבל בכללות, המחשבות שלו, הרגשות שלו, צריכים להיות מכוונים יחד עם כולם רק לגילוי האור כטוב, כמצב הבא המושלם לגמרי. המצב הבא הזה ממומש בנו בצורה של קשר שלם ומלא שלנו. ולכן הכנס שלנו הוא כנס של איחוד.

אנחנו מכירים היטב את כל המקורות. אני רואה כאן הרבה בני אדם שנמצאים איתנו כבר שנים. ואפילו אותם החדשים שבאו ושעוד יבואו, גם כן נכללים בתהליך יחד איתנו. הם יתכללו באופן אוטומטי באותה הרוח הכללית המשותפת שתשרה כאן. אני בטוח שהם גם כן יחד איתנו ירגישו את אותו הכוח שמתגלה באיחוד.

זה לא סתם כוח פיזי כמו ביחידת קומנדו צבאית, או בקבוצת ספורט, או סתם בקרב חברים, כאשר כולם מתאספים ומרגישים את הסכום של המאמצים ההדדיים. כאן הסכום של המאמצים ההדדיים שלנו מגלה את הכוח הפנימי של הטבע, הבורא, שמתגלה בינינו ככוח של השפעה הדדית, של קשר הדדי. והתכונה הזאת, בסופו של דבר, נותנת לנו הרגשה של המדרגה הבאה, של מימד חדש, שאותו אנחנו צריכים יחד איתכם לגלות לעצמנו במשך הימים האלה.

מתוך שיחה לפני הכנס בחרקוב, 16.08.2012

ידיעות קודמות בנושא:
להתמסר לכנס לחלוטין
להפנות את הפנים אל המדרגה העליונה
להתעלות, להתכופף, ולהתאחד

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/T2lR0

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest