ירושלים שבלב

ירושלים שבלב
לכבוד יום ירושלים הבאתי קטעים נבחרים מתוך איגרת שכתב מורי, הרב"ש, בה מוסבר עניין ירושלים והמלחמות שהתרחשו בה, מבחינה רוחנית-פנימית.

"ירושלים נקרא לב העולם, ובנפש, נקראת "ירושלים" לב האדם, היינו הרצון של האדם, נקרא ירושלים, ושם יש מחלוקת. היינו, הרצונות של "אומות העולם" (הרצונות האגואיסטיים) שהאדם כלול מהם, והרצונות של "ישראל" (מלשון ישר-אל, רצונות אלטרואיסטיים), וכל אחד רוצה לשלוט על חברו.

"נמצא, שבתוך הלב הנקרא "ירושלים", הרצונות מתקוטטים ומתנגדים זה לזה, ואז אין שליטה לאף אחד. וממילא אין אף אחד שיכול לקנות את שלמותו. ודבר זה נוהג אצל תלמידים המתחילים להיכנס בעבדות ה'… אבל "למען אחי ורעי", היינו משום שתכלית הבריאה הייתה להיטיב לנבראיו, ובמקום שנאה אין ראוי שיתגלה אור ה', הנקרא אור האהבה, "אדברה נא שלום בך". ש"בך" היינו בתוך הלב, יהיה שלום."

"… היינו בשעה ששומעים את קול ה' המדבר אל הלב, בסוד "הבא לטהר מסייעין אותו"… היינו שהלב שומע קול ה', אז מקבל השליטה על כל הרצונות דווקא קול הקדושה, היינו הרצון להשפיע, וממילא "לא ישובו לכסלה", היינו שלא יחטא עוד, משום שכל הרצונות של הקבלה נכנעו תחת הרצון להשפיע. ואז מתגלה על הלב כל נועם הטוב, שאז כבר יש מקום בתוך הלב להשראת השכינה, והעידון והעריבות והנעימות והידידות מתפשט וממלא את כל האיברים של האדם."

"היוצא מזה, שכל השתדלותו של האדם הוא למצוא חן בעיני ה', ולהשתדל לזכות לשמוע את קול ה', שאמר "למען אחי ורעי אדברה נא שלום בך", וקול ה' שזכינו לשמוע בעת שהיינו בצוותא עם קול האר"י החי זצ"ל (בעל הסולם), ובודאי הוא משתדל עבורנו. ורק מה אנחנו צריכים להיות – עומדים על המשמר". (לקריאת האיגרת המלאה).

בנוסף, אני שמח להציג בפניכם את הסרט "ירושלים שבלב", הבוחן את המתרחש בירושלים, ומסביר איך כל האירועים בעולם הסובב אותנו הם שיקוף של מצבנו הפנימי.

לחצו לצפייה בסרטון
לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/sK85V

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest