"יחיד ומיוחד"

laitman_2009-05-28_8354_70.jpg

"תלמוד עשר הספירות", חלק א', "לוח התשובות לפירוש המלות".

שאלה כא) מה זה יחיד ומיוחד?

"יחיד" מורה על האור העליון שמאיר ושולט בכל ריבוי המדרגות המשונות זו מזו עד כדי להפכן ולהשוותן לצורתו היחידה. "מיוחד" מורה על גמר שליטתו זאת, כלומר, אחר שכבר השווה והחזיר את צורתן לבחינת יחיד כמוהו.

כל הדרך שלנו היא השׂגת איחוד יותר ויותר גדול, עד שנשיג איחוד מלא. וכשאנחנו מתחברים לאחד, אז אנחנו מגלים בפנים את ה"מיוחד".

המצב הזה עצמו נקרא "מיוחד" וכולל בתוכו את כל הצורות הקודמות.

אנחנו רואים את המדרגות כשונות לחלוטין ואפילו מנוגדות והפוכות זו לזו, ומי שמסדר לנו את כל זה נקרא "יחיד" וביחס אליו כל זה נראה אחרת לגמרי. יש לו רק פעולה יחידה אחת, אך נדמה לנו שכאילו מתרחשות פעולות שונות לגמרי.

אנחנו לא מסוגלים לחבר את כל זה יחד, אך מכנים אותו "מיוחד", מפני שכשאנחנו עוברים דרך כל המצבים הרבים והקוטביים, אנחנו מגלים שבכולם פועלת צורה אחת ויחידה ומטרה אחת.

בזה כלול כל השורש של העבודה שלנו. מצידנו אנחנו מגלים בתוכנו כל מיני פעולות, תכונות ומצבים שונים, זרים ומנוגדים, אך צריכים להשתדל לחברם יחד, כדי להביא לאיחוד, לשורש.

מהשורש נובע האיחוד, אך בהרגשה שלנו הוא מתחלק למספר גדול מאוד של כל מיני גילויים ופעולות כדי להראות לנו את הפירוד שלנו, את חוסר האיחוד.

אם נאחד את כל זה יחד ונביא לשורש אחד, מאחר ובתוך כל הצורות האלה קיימת מחשבה אחת ויחס אחד, אז אנחנו נשיג את השורש היחיד והמיוחד הזה.

כל הצורות האלה, שנראות לנו שונות, זו עדות למומים וקלקולים שלנו עצמנו. לכן דווקא בגלל זה, אנחנו צריכים לשייך ולהביא אותם לצורה יחידה ומיוחדת.

מתוך שיעור על ספרו של בעל הסולם "תלמוד עשר הספירות", 21.06.2011

ידיעות קודמות בנושא:
מחשבה אלוקית פשוטה
האחד שבו מתאחדים השׂכל והלב
החלום הארוך של הבריאה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/aL9tF

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest