חלון לשמיים

v_okno_100_wp.gif

"תלמוד עשר הספירות", חלק ג', סעיף ו': "כי נתבאר לעיל, שמסך הבא בעליון מחמת התכללות התחתון בו נקרא בשם חלון. משום שאין בו דינים, רק סיבה להארה כמו חלון."

התחתון נכנס לעליון ומעורר אותו, דורש ממנו לקבל אור מהעלי עליון, ובזה הוא עושה חלון בעליון. אני דורש מהעליון לקבל ולהעביר בשבילי אור, ובזה אני כאילו עושה בו חור.

המדרגה העליונה עובדת כמו מגבר אלקטרוני עם התנגדות גדולה מאוד בכניסה. במגבר חשוב מאוד שאני לא משפיע עליו, לא מכניס את עצמי לתוכו, אלא רק מפעיל אותו על ידי הפעולה שלי. אני לא מחבר את המערכת שלי למערכת שלו, אלא רק נותן את הסיגנל שלי לסיגנל שלו.

heb_o_rav_bs-tes-03_2014-01-20_lesson_pic01

לכן, למגבר צריכה להיות התנגדות גדולה מאוד בכניסה. פעם המגברים היו בנויים על מנורות דיודה עם התנגדות מאוד גדולה, ולא עם טרנזיסטורים. ואז אפשר היה להיות בטוח שעל ידי ההשפעה שלך אתה לא מכניס שום שינוי במערכת חוץ מהפעלתו.

כך בנויות המדרגות הרוחניות. אבל אנחנו חייבים להתגבר על ההתנגדות הגדולה הזאת. העבודה שלנו היא להתגבר על הרצון לקבל שלי בכזאת צורה, כדי לבטל את ההתנגדות ולהכניס לשם רק את ההשפעה שלי. בטכנולוגיה אפשר לעשות את זה על ידי חיבור של מוליכים למחצה. ובעבודה הרוחנית אני זקוק ל"אור חסדים" כדי לבטל את ההתנגדות.

"אור חסדים" מסמל, שאני משתוקק להשפעה נטו, בלי לקשור את המערכת כולה למערכת העליונה. אני רק רוצה להכניס לעליון את ההשפעה שלי "נטו", לכן אני מייד מבטל את כל הגבולות ועושה בו "חלון" ודרכו אני מגיע לעלי עליון.

מתוך שיעור על "תלמוד עשר הספירות", 20.01.2014

ידיעות קודמות בנושא:
פתח לאור
משלחת הצלה
תעבירו את המ"ן שלי לאין סוף!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/x2zuh

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest