חכמת הנחש

שאלה: מהו הנחש בסיפור גן העדן?

תשובתי: הנחש הערמומי הוא הבורא. דרך הנחש הבורא מראה לגבר ולאישה שהם יכולים להשתלב ביניהם רק בתקשורת מסוימת. לכן התקרבות בין גבר לאישה מתרחשת באמצעות הנחש, ודווקא ההתקשרות ביניהם מהווה את תחילת החיים.

שאלה: והנחש שעליו אתה מדבר זה כוח, רצון?

תשובתי: כן, הנחש הוא כוח רצון.

שאלה: למה הנחש לוחש לאישה?

תשובתי: מכיוון שאי אפשר לעשות זאת בצורה ישירה אלא רק בעורמה. אבל הצורה הערמומית הזו היא למעשה קדושה, מכיוון שזה לא כדי להערים, לגנוב, להרוויח או לשלוט במישהו אחר או במשהו אחר, אלא כיוון שהטבע של הבריאה הוא שקרי וצריך להערים עליו. צריך להביא את האדם ממצב רע למצב טוב, ולכן הנחש ממלא כאן תפקיד חשוב ועושה עבודה רצינית מאוד. הנחש הוא יסוד החיים. אנחנו בעצם חווים בעיות מהנחש הזה עד עצם היום הזה, ולא אנחנו יכולים להבין איפה הוא נמצא, איך אפשר לשלוף אותו מתוכנו ואיך להיפטר ממנו.

שאלה: מה יהיה הסוף? הוא ימשיך ללחוש ואנחנו נמשיך ללכת אחריו והכול ימשיך להתנהל בצורה הזו?

תשובתי: לא. עלינו לגלות את התמונה האמיתית של העולם ואז נצליח לתקן את הנחש. עלינו לגלות ולתפוס יחד את הנחש שנמצא בינינו, ולאחוז בו עד שהוא יסכים לפעול ביחד איתנו. וכשהוא יאמר "אני מסכים", נאמין לו והעולם יהיה אחר.

שאלה: לאן נגיע כולנו יחד איתו?

תשובתי: לגילוי האמת. נהיה עם החכמה של הנחש אבל למען אחרים, למען הזולת.

שאלה: מהי אותה חכמה נחשית? למה אתה מתכוון?

תשובתי: הנחש נמצא בין כל האלמנטים של הטבע והוא מוכן להיות זה שמחבר בין הכול על מנת לקחת מכל חלק שבטבע את הטוב ביותר שיש בו למען אחרים.

הערה: זו מעלה גבוה.

תגובתי: אין מעלה גבוהה יותר.

מתוך התוכנית "חדשות ברוסית", 7.8.2023

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest