חותם מלמעלה

laitman_2009-05-27_8216_70.jpg

שאלה: מהו הקו האמצעי? האם זהו מסך?

תשובתי: הקו האמצעי זהו המיזוג הנכון בין הרצונות לקבל (הכלים) וכוחות ההשפעה. רק לאחר שאני מכין אותם, אני מבקש מלמעלה את כוח המסך, דווקא על הרצונות האלה. כשאני מקבל את הכוח הזה, אני רוכש כלי רוחני הנקרא קו אמצעי, בו אני כבר מבצע פעולות השפעה.

עד להשׂגת הקו האמצעי אני עורך בירורים: מה זה קו הימין, מה זה קו השמאל, מה הכוונה בהמשכת האור ממעלה למטה שאותו אני עוצר לגמרי בכך שאני עושה צמצום, מה הכוונה בדחיית האור ממטה למעלה, עד כמה אני יכול לגלות בתוכו את הרצון שלי כדי לא לדחות סתם את התענוג שמגיע כמו בזמן הצמצום, אלא ליצור אור חוזר שבו יתלבש חלק מהאור הישר.

לאחר כל הבירורים האלה, כאשר אני מעצב את עצמי ככל שאני מסוגל, אני מבקש מלמעלה כוח כדי שמכל מה שהכנתי, ייווצור רצון אמיתי, כלי רוחני. אם הכנתי את עצמי נכון, אני מקבל אור מלמעלה שבאמת, כפי שרציתי, מאחד את הרצון להשפיע עם הרצון ליהנות, משני הצדדים, מימין ומשמאל, בודק וממיין אותו. אני מבקש בזה את השתתפות הבורא, הרי מהיכן אני יכול לדעת כיצד לעבוד עימו.

ברגע שהכלי מוכן, זה כמו חותם מלמעלה, אחריות (ערבות), שלא אכשל בזה שאשתמש בו. אני ממשיך לעבוד בקו האמצעי, לקבל בכוונה על מנת להשפיע, באמונה למעלה מהדעת, כאשר כוחות ההשפעה שלי עובדים ממטה למעלה, ואני בטוח שכך זה יהיה. זה רצף שלם של פעולות, להיות בקו האמצעי. ישנו קו אמצעי במצב של קטנות, שזה בדרגה של עיבור, יניקה ומוחין. תמיד, בכל שלב, כדי להשיג את הקו האמצעי, דרושה לי עזרה מלמעלה, גם בבירורים, וגם בחיבורים וגם באיחוד ודבקות עם הבורא.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 15.07.2010

רשומות קודמות בנושא:
ההצלה היא בקו האמצעי
הרוחניות היא הקו האמצעי
על קצה לשון המאזניים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/jeB5R

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest