חומר ייחודי

ממה מורכבת הפעילות (העסקנות) של הארגון שלנו? – מצד אחד אנחנו עוסקים בעבודה פנימית ובתיקון עצמי שכל אחד מבצע בתוך ליבו/רצונו. העבודה הזאת נסתרת מזרים, מהעולם, ולמרות שאנחנו מרבים לדבר עליה, היא מתבצעת בתוך הלב ואינה באה לידי ביטוי לא בחומר ולא בפעולות פיזיות.

כל שאר הפעילות שלנו מתייחסת ליצירת חומרים/מֵדיָה לצורכי הפצה, כי הרי אנחנו ארגון חינוכי/השׂכלתי שעוסק בחינוך ילדים ומבוגרים. את החומר אנחנו לוקחים משיעורי הקבלה היומיים שלנו, בהם אנחנו לומדים מאמרים של בעל הסולם והרב"ש. התוצרת שאנחנו מייצרים מהווה את אותו הבסיס שישמש אותנו גם בהמשך. וחוץ מזה אין בעולם שום דבר שיכול להתייחס לעבודה רוחנית אמיתית, לגילוי הבורא. חוץ מאיתנו, אף אחד בדורנו אינו עוסק ביצירת שיטה פרקטית (מעשית) לתיקון האדם והעולם. ואם לא נבנה את השיטה הזאת בצורה נכונה, לפי התוכן הפנימי וצורת ההעברה, אז לא נבצע את החובה שמוטלת עלינו ביחס לאנושות. המילים הגבוהות האלה אינן צריכות להפחיד אותנו, אנחנו צריכים להרגיש באופן כזה את היעוד שלנו.

אך איננו יכולים לחכות לשיעור הסופי כדי לעשות ממנו דבר מוגמר ולהעבירו לעולם. זה לא יתרחש, אם לא נעבוד בצורה יסודית על כל שיעור, לרשום אותו, לנתח ולסווג אותו לפי נושׂאים, גובה, רמות תפיסה וכולי. הקריטריונים של ההערכה יכולים להיות שונים, אך העיקר זה להסדיר את החומר ולהוציאו לאור.

בסיכום הכללי, שום דבר לא יחליף את הספר. יכולה להיות לו צורה אחרת, אך זה בכל זאת טקסט ולא ניתן לברוח מזה. אם האדם רוצה להתעמק בחומר לאחר ששמע הרצאה בטלוויזיה, הוא חייב לראות לפניו אותיות. הרי האותיות הן צורות רוחניות שנתפסות על ידי השׂכל והנשמה. לכן כדאי להתייחס במלוא הרצינות לעבודה של יצירת טקסטים, ולהחשיבה בעדיפות ראשונה. יש לרשום את השיעור, להבליט בו את המצבים העיקריים, למיינם ולסווגם. העיקר שיהיה חומר כתוב ומוכן, שאליו אנשים יכולים לפנות. וככל שהם יעבדו איתו יותר, כך ההתקדמות שלהם תהיה יותר אינטנסיבית.

אנחנו צריכים להיות אסירי תודה על כך שיש לנו את העבודה הזאת, שאנחנו דואגים לדברים שהם מעל לעולם הזה ולא שקועים בבעיות של הקיום הבהמי. אנחנו מפיצים ידע על הבורא בעולם, וגם אם לפעמים קשה לנו, לא רגוע ולא מובן, זה לטובה. כנראה שהוא רוצה שאנחנו נדאג.

מתוך שיחה על שיעורי הקבלה היומי, 17.12.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/SEswe

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest