דף הבית / המשבר ופתרונו / ועידת האקלים בגלזגו

ועידת האקלים בגלזגו

שאלה: ועידת האו"ם לענייני אקלים התכנסה לאחרונה בסקוטלנד, בהשתתפות כל מנהיגי העולם. סוף סוף ברור לנו שהמצב גרוע, אבל דווקא מתוך ההכרה שהמצב גרוע יש איזו הרגשה שאולי דווקא הוועידה הזאת, שבה כולם מתכנסים יחד ומבינים שהמצב גרוע ואי אפשר להמשיך לטייח את זה, תצא הבשורה. אולי משם יבוא שינוי שבאמת יקפיץ אותנו להתייחסות אחרת לסביבה האקולוגית?

תשובתי: זה כל כך נאיבי לחשוב שיגיעו מנהיגים מכל מדינות העולם ויתיישבו במקום אחד, וידברו על פתרון למשבר האקלים, וימצאו פתרון. מה הם יכולים להגיד? מה הם מבינים בתיקון האמיתי?

הערה: אבל אנחנו הורסים את העולם. לא חשוב מה הם יגידו, או לא יגידו, אנחנו הורסים את העולם.

תגובתי: אף אחד לא יודע מה לעשות. ולכן אני מאוד מזדהה עם הנציגים בוועידה בגלזגו, כי הם מקדמים אותנו אולי להחלטה שאין לנו פתרון.

שאלה: מה זאת אומרת אין פתרון? אם למשל תוך עשר שנים נוריד את כל המכוניות שנוסעות על דלק מהכביש והכול יהיה חשמלי, זה לא יעזור?

תשובתי: לא, השימוש בחשמל לא יעזור. כבר יש מחקרים על כך וכולם יודעים שבצורה עקיפה כזו אתה גורם רק יותר נזק. העולם צריך למצוא פתרון, והפתרון נמצא ברמה אחרת לגמרי משריפת פחם או שימוש בגז וכל מיני דברים כאלה. העולם צריך רוגע בדרגת הדומם, הצומח והחי וגם בדרגת המדבר, העולם צריך רוגע, איזון, זה מה שחסר לנו. ואיזון יכול להיות רק בתנאי שבין בני האדם יהיה איזון, כי הם הדרגה הרביעית, הגבוהה ביותר. והיום אף אחד לא רוצה את זה. מי הגיע לאותה ועידה, אותם אנשים שמנהלים ומובילים את העולם לתהום. זה כאילו שזאבים מגיעים מכל חלקי היער לוועידה, כדי לדון על מה לעשות כדי שיהיה טוב לכבשים.

 שאלה: אתה אומר שזה עניין הרבה יותר עמוק ממה שאנחנו תופסים, זה עניין של יחסים בין אנשים, בין מדינות?

תשובתי: כן. בני אדם צריכים להגיע לאיזון ביניהם ואז נוכל להשפיע ולהביא לאיזון את כל יתר הדרגות שתחתינו, דרגת החי, הצומח והדומם. חבל להשקיע זמן וכסף על כל דבר אחר, הטבע מלמד אותנו בצורה שיטתית ששום דבר ממה שנעשה לא יעזור. אנחנו רוצים להחליף פרה בחמור? בבקשה, תחליפו, אבל זה לא יעזור. מלבד דבר אחד – יחסים בין בני אדם. אם נגיע לאיזון בין בני אדם, האיזון ישפיע ויתלבש בכל הדרגות שמתחת לאדם.

 

מתוך התוכנית "מבט פנימי – אקטואליה בראי הקבלה", 1.11.2021

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/EEZmY

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest