דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / התעוררויות נוספות

התעוררויות נוספות

כל העבודה שלנו מסתכמת בלגלות בתוכנו חיסרון. כי עוד לפני שהתחלנו לעשות משהו, הבורא כבר הכין הכול ונמצא במנוחה מוחלטת. מצידו תמיד ישנה נכונות, הוא רק מחכה לכל הזדמנות שהאדם נותן לו, כלומר גילוי בתוכו חיסרון אישי נוסף שמושג בכוחותיו עצמו, ולא שהבורא עורר בתוכו.

לכן הכרחי, שבתגובה שלנו תהיה איזו תוספת עצמית משלנו. אבל מאיפה התגובה הזאת יכולה לבוא, אם אנחנו קיימים בתוך מערכת אלוקית עליונה שהבורא סידר? איפה אני יכול בתגובה שלי להוסיף משהו מעצמי? באיזו צורה?

השיטה היחידה שעל ידה אני יכול להוסיף משהו מעצמי, זה לתת יגיעה בדרגה שלי, ולא יותר למעלה ממני, על ידי זה שאנחנו מתחברים ובאיזה שהוא אופן מעוררים זה את זה. רק על ידי זה, שאני בפעולות הגשמיות יכול לעורר את האחרים והם אותי, אנחנו יכולים ליצור מצידנו התעוררות נוספת כלפי העליון. ובזה אנחנו באמת מתקנים את השבירה, מתקנים את הפערים שבינינו, בכך שמהרמה הגשמית משפיעים על הרמה הרוחנית.

ברמה הרוחנית הבורא עושה את התיקון, ואילו אנחנו רק צריכים להתחיל את העבודה הזאת בחיבור, ואז הבורא יסיים אותה. ובכלי המתוקן והמחובר אנחנו מתחילים לגלות אותו.

כך אנחנו עולים, כאשר כל פעם נדרש חיבור חזק יותר, בתנאים יותר מיוחדים וקשים ובהבנה יותר גבוהה של האיחוד. לכן נאמר, שכל הבחירה החופשית שלנו היא בבחירת הסביבה. לכן, על ידי הפעולות האלה האדם מתעורר ומעורר בתוכו תשוקה ורצון יותר איכותיים כלפי תכונת ההשפעה, ולכן כל פעם הוא מגלה כרוז מלמעלה שבא מהבורא, שקורא לו ומזמין אותו לחיבור ולעלייה.

וכך, על ידי בניית הכלי המשותף, האדם זוכה לגילוי של תכונת ההשפעה בתוך הכלי הזה, שזה נקרא גילוי הבורא שמתלבש ומתגלה בתוך הנברא.

מתוך אגרת נ"ב של בעל הסולם, 27.02.2013

ידיעות קודמות בנושא:
להתעורר, מבלי לזוז ממקומך
בהודיה עבור ההתעוררות מלמעלה
התוספת שלי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/fn3rp

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest