דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / הצעד למימד העליון ואפקט קאזימיר

הצעד למימד העליון ואפקט קאזימיר

מיכאל לייטמן

שאלה של מדען הפיזיקה הקוונטית: אם נחשיב את הכיוון אל האור כחיובי, והכיוון אל החושך הרוחני, הלילה, כשלילי, ומתוך המינוס הזה עלינו לעבוד כדי לעבור לפלוס, אז היכן נמצא האפס הרוחני? מהו המצב הזה?

תשובתי: ברוחניות לא קיים אפס, איננו יכולים לדמיין אותו. אך קיים מצב שנקרא קליפת נוגה (זוהרת), כאשר אינני מסוגל להחליט לאיזה כיוון לנטות, לצד אחד או לצד השני, למען עצמי או למען ההשפעה. אני נמצא למעשה בין שני כוחות טבע, אין כוח שלישי, לכן המצב הזה, הדורש ממני לבצע בחירה מיידית, איננו יציב.

כלומר, מצב של אפס קיים רק בתוך התפיסה האישית שלי ורק באותו הרגע, כשאני חייב סוף סוף להחליט, מה עליי לעשות! את האפס הזה אני צריך להרגיש כתהום, הרי אין לי לא את האחד ולא את השני. זהו מצב טוב מאוד, משום שכשאני מרגיש את האפס המוחלט, אין לי במה להיאחז.

בזמן הנותר אני נמצא או בהשפעה (בקדושה), ואין לי למה לדאוג, או ברצונות האגואיסטיים (קליפה, טומאה), ומרגיש עצמי כשותף של פרעה. כלומר אחד מהשניים, או שאני נהנה מהחיים הרוחניים, או מהגשמיים.

אדם המשיג את קליפת נוגה, מרגיש שאין לו שום בסיס לבחירה, לא פלוס ולא מינוס. אני מוצא את עצמי פתאום על פרשת דרכים, ואין לי לאן ללכת הלאה. זהו מצב בלתי ברור לחלוטין. היה נדמה לי שממש ישר לפני, באמצע, ישנו איזה פתח צר, אך פתאום הוא נפתח לרווחה, ואני רואה שאני נמצא על פי תהום!

אך דווקא מכאן יש כניסה למימד העליון, אם אני איאחז כאן בבורא ואחליט שאין לי בחירה, שאני חייב לעלות לדרגה של אנרגיה עליונה. אנחנו כאילו נכנסים לוואקום רוחני ושם מגלים את הבורא. באותו הרגע, כאשר אני מוכן לפסוע לשם, הוא יוצא לקראתי.

בפיזיקה הקוונטית יש תופעה דומה המכונה בשם "אפקט קאזימיר": אם שני מוליכים שאינם טעונים ממוקמים בוואקום במרחק קטן זה מזה, מתוך הוואקום מתחילה לזרום בתוכם אנרגיה, היוצרת כוח שמושך אותם זה לזה. אם נעשה כזה ניסוי בפיזיקה נקבל הוכחה מוחשית לקיום הבורא!

מתוך שיעור ערב על ספר הזוהר, 22.04.2010

רשומות קודמות בנושא:
המתאם בין הבורא לנברא
מיקרוסקופ רוחני

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/qedsS

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest