דף הבית / חינוך, ילדים / הצורך הדחוף

הצורך הדחוף

laitman_2009-10_usa_0310_w.jpg

שאלה: מדוע דווקא עכשיו יש צורך דחוף בבניית המבנה העולמי החדש שבתוכו האנשים חייבים לגלות חוקים אינטגרלים ולהתאים להם? מהם החוקים האינטגרלים, וכיצד לבצע אותם?

תשובתי: החוקים הללו נובעים מתוך ההתפתחות הרוחנית של הרצונות, עוד לפני התגשמותם בעולם הגשמי. בחכמת הקבלה אנחנו לומדים על ארבע דרגות התפשטות הרצון, על עיצוב הרצון ושינוי צורתו עד הצורה הסופית.

עכשיו הסתיימה ההתפתחות של הרצון בדרגה ג' – האגואיסטי. אחרי המפץ הגדול והופעת החיים על פני כדור הארץ, האנושות התפתחה על פי אותם השלבים (דומם, צומח וחי), נדחפה מאחור על ידי מכות שונות, כוחות מחייבים, והתקדמה בלי לדעת לאן בדיוק.

אולם עכשיו המגמה עצמה השתנתה, הטבע דוחף אותנו אך אינו מקדם, ולכן איננו מסוגלים לצאת מהמשבר המתמשך שנמשך כבר עשרות שנים ונוגע באמת לכל תחומי החיים.

אנחנו רואים ששום דבר לא מצליח – עם הילדים, במשפחה, בעבודה, בתרבות, בהשכלה ובחינוך.

המשבר הכלכלי הפיננסי נמשך ויימשך, ואין מוצא ממנו. אף אחד לא רואה מוצא מזה.

על אף שאנשים לא טיפשים רוצים למצוא אותו, מוחות גדולים של האנושות, מומחים בתחומם. אך באמת הם אינם יכולים לעשות זאת, מפני שאנחנו לראשונה נתקלנו ברמת התפתחות חדשה לחלוטין שאליה צריכים לעלות.

עלינו לעלות אליה מתוך מודעות: לא בכפיה, כנדחפים מאחור על ידי מכות הטבע, אלא בצורה עצמאית, מתוך רצון לשאוף קדימה. לכן רצוי להסכים עם אותם השינויים שעלינו לעבור, ואז הם יתרחשו בנו. מאיתנו דרושה רק ההסכמה. רק באותה המידה שבה מתממשת בנו הבחירה החופשית יחסית לאותה הדרגה החדשה, באותה המידה אנחנו נתחיל להשתנות.

הטבע מעמיד אותנו במבחן ובהדרגה מראה לנו עד כמה אנחנו מחוברים אינטגרלית. אפקט הפרפר ומחקרים נוספים מוכיחים שהאקולוגיה, האדם והיקום כולו קשורים לדבר אחד שלם.

על כך מדברים כבר במשך מאה השנים אחרונות, עוד מימי ורנדסקי. וגם עכשיו, אם אנחנו רוצים לרכך את דרכנו ולהתקדם לא רק באמצעות הסבל אלא על ידי הכרת הצורך, עלינו לאמץ השכלה וחינוך אינטגרליים.

החינוך הזה מניח כי המוני בני אדם, שהיום נשארים ללא תעסוקה, צריכים לעבור קורסים לחינוך אינטגרלי, זה יכול להיות בהתכתבות, במפגשים פיזיים או וירטואליים. הם ילמדו את תמונת העולם המודרנית, את הגישה לאנושות, ההיסטוריה של האנושות מבחינת התפתחות האגו, על כך דיברנו פעמים רבות בשיעורים שלנו, על הפסיכולוגיה של האדם, איך להגיע בהדרגה לאינטגרליות.

מדוע אינטגרליות? מפני שהטבע דוחף אותנו לכך כדי שנהיה דומים לו, נהיה איתו באיזון, בהומיאוסטזיס.

בעיקרון, זאת המטרה של חכמת הקבלה, ובפרט השיטה שאנחנו מפתחים היום, כדי להעבירה לאנשים בלי להזכיר את המילה "קבלה".

מתוך שיחה מספר 14 על חינוך אינטגרלי, 18.12.2011

ידיעות קודמות בנושא:
אירופה מתאחדת?
לגדול ולזכות לתואר "אדם"
דרך של מלחמות או דרך של שיתוף פעולה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/BpwuI

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest