דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון 69 – תקן הזהב, חלק א'

הפתרון 69 – תקן הזהב, חלק א'

האנושות לא יכולה לעבור לשלב הבא בלי סידור הכלכלה. מהו קנה מידה נכון לסדר זה והשפעתו על החיים הגשמיים, מה נכון להציע ולדרוש מבעלי השליטה בעולם ומה תפקיד תקן הזהב? (שיחה של חברי הצוות הכלכלי עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן)

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "תקן הזהב", חלק א'.

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

אנחנו חייבים לסדר את הכלכלה לפי קנה מידה אמיתי, ואין קנה מידה יותר אמיתי מזהב. זה היה נכון בעבור וזה גם כן היום, רק שיש איזה בלבול במערכת.

כשנעבור לכלכלה החדשה, לפי מה שחכמת הקבלה אומרת לנו, במקום לקבל רווחים בדולרים או אפילו בזהב, אנשים יתחילו להרגיש רווח מהעבודה שלהם, מהקיום שלהם, מהחיים שלהם. זהו רווח נצחי, השגת נצחיות, שלמות. עד אז אנחנו בכל זאת צריכים להחליף מטבע במטבע, אנחנו צריכים קנה מידה. האנושות לא יכולה לעבור לשלב הבא בלי לסדר את הכלכלה של היום, לכן צריך לעבור לקנה מידה אמיתי: מטבע כנגד מטבע.

אנחנו צריכים לסדר לכל אחד ואחד חיים נורמליים, שלאף אחד לא תהיה דאגה מלבד לעבוד ברמה הרוחנית עם אחרים. זאת אומרת, בחיבור בינינו להשיג חיים נצחיים. אבל אנחנו לא מתנתקים בזה מהחיים הגשמיים, וכדי לסדר אותם נצטרך לחזור לקנה מידה של הזהב.

טעינו, חשבנו שהדולר יכול להיות באמת כל כך חזק, שאין טעם להשתמש באיזה מתכת. אבל זה היה בתנאי שאנחנו שולטים על כמות הדולרים שנמצאים בשוק, לעומת העוצמה הכללית שאנחנו יכולים למדוד את זה, שזה יהיה שווה ערך כביכול. אבל יצאנו מכל פרופורציה, אין לנו שום קנה מידה, וזה נרשם לנו כחוב. במה אנחנו יכולים לכסות את החוב? לפי הפוטנציאל המדינה שווה נגיד 100 מיליארד דולר, והדפיסו 200 מיליארד דולר. אז מאה מיליארד החוב של ארצות הברית נגיד. ומה לעשות עם זה?

אנחנו צריכים להגיע למצב שנוכל להציע לאלו שמחזיקים בידיים שלהם את כל הכוח של האנושות, נגיד אותם הרוטשילדים. מדובר בבני אדם רגילים, אין בהם שום דבר, אמנם צורת החיים החיצונית שלהם שונה מזו של אנשים רגילים, אבל אין בזה שום דבר מיוחד. יש להם אפילו יותר צרות ובעיות מאחרים.

נציע להם משהו שלא נמצא בעולם הזה, שאי אפשר לקנות בכסף, בכוח, בצבא, אלא מסוגלים לקנות בתנאי שכל הכסף וכל הצבא, משמשים כדי להביא את העולם לאיזון, את כל החברה האנושית לצריכה שווה, לרמת החיים שווה, לחיים גלובליים ואינטגרליים נכונים. בתמורה לזה, אותם השליטים יקבלו חיים נצחיים, במקום הערך הנוכחי שהוא זמני ושקרי, אני חושב שאפשר יהיה להציע להם את התחליף הזה, והם יקבלו.

אני רוצה להגיע למצב שאף אחד בעולם לא מרגיש שחסר לו משהו. זה מצד האספקה, המילוי. ומהצד השני, שבאף מקום בעולם אין שום מלחמות וסכסוכים. זה אני עושה בכסף, וזה אני עושה בצבא. ובאמצע בין הכסף והצבא אני מפעיל את מערכת החינוך. שלושת הדברים האלה אני צריך. כסף כדי לספק לכולם רמת חיים נכונה לגוף.

תוכניות קודמות:
הפתרון 68 – כלכלת ארצות הברית
הפתרון 67 – תקציב המדינה
הפתרון 66 – הון שחור

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ptr8L

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest