דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון 67 – תקציב המדינה

הפתרון 67 – תקציב המדינה

תקציב המדינה מבוסס על משאבים מוגבלים. מה הגישה הנכונה לבניית התקציב, כיצד נכון לחלקו, מה יגרום לכולם להשתתף בתהליך בנייתו והאם ניתן לצפות לוויתורים הדדיים בתהליך? (שיחה של חברי הצוות הכלכלי עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן)

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "תקציב המדינה".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

התקציב לא צריך להיות מסור לידיים של הפוליטיקאים, לא צריכה להיות שם פוליטיקה, כלכלה זה כלכלה.

קודם צריכה להיות בניית התקציב, ואחר כך חלוקה. היום מגיעים פוליטיקאים למקום שישנה חלוקה, ואז עושים מאבק על החלוקה. אני רוצה שהם יחד ישבו ויחשבו טוב טוב, בכובד ראש, איך להביא את הכסף, ולא איך לפזר ולבזבז. שיבנו את התקציב, שיחשבו מאיפה הכסף מגיע ואיזה מיסים צריכים להפעיל, ואחר כך שידברו על החלוקה.

לפי חכמת הקבלה, צריכה להיות חלוקה לפי ההכרחיות. אנחנו צריכים לספק לכל משפחה ומשפחה, במידה שהיא משתתפת בכל הכוחות שלה במדינה ובחברה, רמה של "הכרחיות". עם ישראל חי מתוך זה שלכל משפחה יש את ההכרחיות שלה. סל בטוח, כדי שהם לא רעבים. יש לספק להם את זה כמצרכים. אחרת תמיד יהיו לך אנשים רעבים שלא גומרים את החודש, כי "אין קמח, אין תורה" מה שנקרא. קמח חייב להיות.

אנחנו צריכים להפסיק באיזשהי צורה את העלמות המס, גם על ידי חינוך וגם על ידי זה שכל אזרח ואזרח מבין שלא יהיה כסף במדינה אם הוא משתתף כך בגניבה. אם לא נעורר את הגישה הזאת, לא יהיה לנו כסף. קודם זה לא היה כל כך קריטי, אבל עכשיו זה קריטי כי בסך הכול אנחנו באים למדינה שהיא חייבת ללמוד לחיות משיתוף. לכן, איפה שאין שיתוף לא נראה שום ברכה, הצלחה.

בגלל שזו התוכנית הכללית של הטבע, אנחנו צריכים לדאוג שכולנו משתתפים בבניית קופת המדינה. לא בגלל הכסף, אלא יבוא ברכה מזה, יבוא כסף שאתה חייב לחנך כל אזרח ואזרח, שיידע שבך תלוי כמה אנחנו מכניסים לקופת המדינה.

אנחנו נמצאים במצב, שיש לנו פשוט בורות. אנשים לא יודעים מה עושים, מי מוביל אותם ומה הוא עושה. צריך להעלות את העם, צריך לעבוד עמו, צריך לחבר. הפוליטיקאים מגיעים לעם רק שהם צריכים קולות.

תוכניות קודמות:
הפתרון 66 – הון שחור
הפתרון 65 – סין
הפתרון 64 – סוגיית הגז והמשאבים הטבעיים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/zuHuM

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest