דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון – שלב המעבר – מכלכלה נוכחית לכלכלה לפי חוקי הטבע

הפתרון – שלב המעבר – מכלכלה נוכחית לכלכלה לפי חוקי הטבע

מטרת הכלכלה לשרת את חיי האדם ולא להיפך. כיצד יכולה כלכלה המתנהלת לפי חכמת הקבלה וחוקי הטבע, לסייע לנו להגיע למטרה זו? (הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה של חברי הצוות הכלכלי על שלב המעבר מהכלכלה הנוכחית אל הכלכלה החדשה)

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "שלב המעבר – מכלכלה נוכחית לכלכלה לפי חוקי הטבע".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

ההבדל הגדול בין הכלכלה הנוכחית והכלכלה העתידה, הוא ההשתתפות של האדם הפשוט, הרגיל, בחינוך החדש, בגישה החדשה, לזה שהוא מבין איפה הוא נמצא, באיזה מערכת. אנחנו מתקדמים למצב שכולנו מאוד קשורים זה לזה וחוסר ההבנה הזאת מחלקת אותנו למפלגות וכל מיני תנועות, בהן אנחנו רק מפריעים זה לזה.

רמת החיים האופטימלית אומרת, שהאדם חי ולא מרגיש מחסור בשום דבר, אבל אין לו לא יותר ולא פחות ממה שלאחרים. חלוקת מזון לאזרחים (צעד שהממשלה מבצעת) אינה הדרגה, זה לא תוכנית. אני לא רואה בזה שלב ראשון של התוכנית. בתוכנית אני יודע לאן הצעד מוביל, שכל צעד הוא חלק אינטגרלי.

כלכלת שיתוף היא משהו חולף, זה לא יתקיים. דרך האינטרנט יהיו כל מיני חנויות למיניהם, מכירות, החלפות על מנת לעקוף את החנויות, את הממשלות, את המס וכולי. אבל אני לא רואה בזה צעד של כלכלה חדשה.

העושר של האדם בכלכלה החדשה יהיה מהשגת הא-לוהות. בלי המטרה הנעלה (לשם ה'), שהיא נותנת לי פתרון גם לחיים האלו וגם לחיים נצחיים, כל האנושות רק מסתבכת.

צריך להבין שכל הגישה לעולם, לחיים היום, היא בגלל שאנשים מרגישים שאין להם פתרון לשאלת החיים, בשביל מה חיים? לכן תראה מה קורה, דאע"ש וכל מה שיש עם הטרור, ושוב סכסוכים בין הדתות ומלחמת עולם. מאיפה זה בא? מבחינה חומרית יש לנו הכול לעולם. אלא מה? אין תשובה לשאלה בשביל מה חיים.

תוכניות קודמות:
הפתרון – עקרון המחסור בכלכלה
הפתרון – המשבר הכלכלי באיחוד האירופאי
הפתרון – עקרונות הכלכלה החדשה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Bkb06

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest