דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון – פריון גשמי ורוחני ומה שביניהם

הפתרון – פריון גשמי ורוחני ומה שביניהם

כל אדם חייב להרגיש שהוא כל הזמן מוסיף ומרוויח, בגשמיות או ברוחניות. מה מרוויח אדם המשקיע בחברה, מהו שכר רוחני וכיצד האדם יכול לרכוש הרגשת המציאות הרוחנית? (שיחה של חברי הצוות הכלכלי עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן)

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "פריון גשמי ורוחני ומה שביניהם".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

כל אדם חייב להרגיש שהוא הולך וכל הזמן מוסיף ומרוויח, או בגשמיות או ברוחניות. אבל הוא חייב להרגיש שהוא כל הזמן מתקדם, רק שההתקדמות היא יכולה להיות בכל מיני צורות. תוספת, רווח, זה תמיד מה שאנחנו רוצים, גם הפועל פשוט וגם בעל המפעל גדול, לא חשוב מי.

אנחנו מגיעים למצב שאין לנו מה לעשות מצד אחד עם המסות של בני אדם, ומצד שני אין לנו עבודה לספק להם. הפתרון יכול להיות רק מלחמה, שבמלחמה נוכל לאבד את מיליוני בני האדם שהיום משתמשים בביטוח לאומי ועזרה סוציאלית. כל האנשים שנמצאים מחוץ למקומות העבודה, שאין איתם מה לעשות, יכנסו ללימוד. תמורת זה ניתן להם מלגה, שכר, כי זה נקרא כעבודה.

אנחנו לא מסוגלים לעצור את ההתפתחות הטכנולוגית, ואנחנו נראה מהטכנולוגיה תוצאות, שאדם אחד יוכל להאכיל את כל העיר, ואדם שני יוכל לעשות בגדים לכל העיר. אנחנו נראה שעשרה אחוזים, אפילו פחות, מכל אוכלוסיית העולם, מכל האנושות, מסוגלים להאכיל את כל האנושות. האנשים שיוצאים היום לרחובות וצועקים שאין עבודה, לא באמת מתכוונים לזה, הם לא דורשים עבודה, הם צועקים מה שמגיע להם, שיהיה להם קצת שמח בחיים, האנשים לא דורשים עבודות היום, הם מוכנים לשבת בלי עבודה.

האדם שמשקיע בחברה רוכש הון רוחני. הוא בזה פותח את הכלים שלו להרגשת המציאות הרוחנית. כי הוא פועל למען החברה, אז הוא פותח את עצמו להרגיש את העולם הרוחני. זה בשבילו יהיה כשכר. אדם מתחיל לפתוח לעצמו על ידי החינוך למקורות רוחניים. הוא מתחיל להרגיש את העולם, לקבל את העולם דרך הנשמה. הוא פותח בתוכו כלים חדשים למילוי. ואז זה נותן לו סיפוק שלא ניתן למדוד בכסף.

תוכניות קודמות:
הפתרון – הכלכלה החברתית ומילוי צרכים
הפתרון – המודל הכלכלי והמענה לחסרון כלכלי
הפתרון – הכסף כמילוי רוחני

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/5ofvi

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest