דף הבית / המשבר ופתרונו / הפתרון / הפתרון – הכלכלה החברתית ומילוי צרכים

הפתרון – הכלכלה החברתית ומילוי צרכים

האדם עסוק יותר ויותר במילוי צרכיו הגשמיים. כיצד אדם הנמצא בהתפתחות רוחנית ממלא צרכים אלו? הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה על השינויים שיתרחשו בכלכלה ככל שהאנושות מתקדמת בהתפתחותה הרוחנית.

תוכנית הטלוויזיה "הפתרון" בנושא "הכלכלה החברתית ומילוי צרכים".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

הגוף שלנו נהנה ומסתפק מדברים מאד טבעיים ופשוטים, שלשמם נולד וכך הוא רוצה. אנחנו מקלקלים אותו בכל מיני צורות, זו הבעיה. אנחנו צריכים לחקור את הדברים האלו ואז יהיה לנו ברור שישנה חלוקה ברורה לחלק ה'חי' בנו ולחלק ה'מדבר' שבנו, וזה לטובתנו.

רק בתנאי שאנחנו מתפתחים בצורת ה'אדם', רק בתנאי הזה אנחנו יכולים לגשת לדרגת ה'חי' ולהתחיל לקבוע עד איזה גובה צריכה להיות הכרחיות שלנו.

ללא ספק שבהתחלה נצטרך לספק לאדם הרבה יותר ממה שהכרחי. כי אדם שכולו נמצא בהתפתחות רוחנית, אין לו זמן לכל הדברים האלו, לאכול כך ולאכול כך, או לעשות כך. הוא נמצא בהתפתחות הפנימית שלו. אבל ללא ספק, במידה שהאנושות תתחיל להרגיש מילויים בחיבור ביניהם בדרגת הנשמה הפנימית שלהם, בדרגת ה'אדם', אז הם יסתפקו יותר ויותר בצורה הרציונאלית לגופים שלהם.

אך ורק במידה שאני מקדם את האנושות או עמים, עם ישראל נגיד, למילוי הרוחני, במידה הזאת נרגיש עד כמה הוא פחות ופחות מתעניין במילוי הגשמי, מסתפק ממש בצורה רציונאלית, ובמידה הזאת אנחנו משנים את כל הכלכלה שלנו.

מערכת החינוך תדאג שתתייחס לחיים בצורה רציונאלית, בחיים הגשמיים, תיקח מהם כל מה שטוב לגוף שלך, וכל יתר הכוחות תמסור למערכת הנפשית, שם אתה מתקדם שם להישגים בלתי מוגבלים. אני לא מרגיש הכרחיות כצמצום, אני פשוט לא צריך יותר מזה כשאני מתקדם רוחנית.

תוכניות קודמות:
הפתרון – המודל הכלכלי והמענה לחסרון כלכלי
הפתרון – הכסף כמילוי רוחני
הפתרון – המודל הכלכלי על פי חכמת הקבלה, חלק ב'

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/EnCjm

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest