הפצה אמיתית

שאלה: איך המקובלים מהדורות הקודמים הסתדרו ללא הפצה, ואיך אנחנו יכולים להפיץ את האור שהתקבל בקבוצה ולא לאבד את תכונותיו, בזה שאנחנו מתקשרים עם ההמונים?

תשובתי: בואו נברר, מה זה אומר להפיץ. אם אנחנו אומרים שנשמתו של האדם נמצאת מחוצה לו, זה אומר שכל אותם שבעה המיליארד שנמצאים מחוצה לי זה חלקים קטנים של הנשמה שלי. אלה הן לא סתם מילים יפות, זוהי האמת!

ולכן, מה נשאר לי לעשות? אני צריך להפיץ. אם אני לא אצרף אליי את כל החלקיקים האלה, אני לא אקבל בשום צורה אחרת את אותו המקום, את הכלי שלי שבו אוכל להרגיש את העולם העליון.

איך אני אוכל לצרף את כולם אליי? אם אני אשפיע להם, אם אני אתייחס אליהם כאל החלקים הישירים שלי! לכן נאמר: "ואהבת לרעך כמוך", אז הוא פנימית יהפוך להיות שלך. באותה המידה, שבה אתה תוכל להתייחס לעולם, כך אתה תוכל בעולם הזה להרגיש את נשמתך. גם עכשיו היא נמצאת באחרים, רק שאינך מרגיש זאת.

בזה שאתה תנטרל את האגו שלך ותתחיל לפתח את תכונת ההשפעה, כלפי שבעה המיליארד האלה, אתה תתחיל להרגיש שאתה רוכש את נשמתך.

לכן אין כאן מה לדבר על איזה מעשה צדקה. אנחנו מדברים על כך, כדי למצוא את עצמי, נצחי ושלם.

חכמת הקבלה פונה אליכם כ"עסק" הטוב ביותר. אין דבר יותר מועיל מאשר נצחיות, שלמות, אין סופיות.

ודאי שצריך לחשוב על זה טוב טוב עד שהכול יתיישב, יתעכל יחד עם כל שאר השאלות והספקות. אבל באופן כללי, צריך להבין שאין אף אחד מחוצה לי, ואילו כל בני האדם וכל הטבע, זה הכלי החיצוני שלי.

בחכמת הקבלה אנחנו לומדים שהנשמה מורכבת משורש, נשמה, גוף, לבוש והיכל. הרצונות הפנימיים שלי, הם שורש, נשמה וגוף, והכלים החיצוניים הם לבוש והיכל, כלומר כביכול לבושים והיכלות. זה הכול הרצונות החיצוניים שלי. אם אני אתייחס אליהם כמו אל עצמי, אז אוכל להרגיש בהם את האור העליון, את החיים העליונים, את הקיום הנצחי שלי.

לכן אסור בשום פנים ואופן להסתכל על העולם כעל משהו שמחוצה לי. זה רק עכשיו הוא נדמה לי ככזה, אך למעשה כל העולם הוא בתוכי. את אותו הדבר אנחנו לומדים ב"מבוא לספר הזוהר", ששם בעל הסולם מסביר שכל מה שנדמה לנו כקיים מבחוץ, למעשה נמצא בתוכנו. כלומר אנחנו, זה אני בעצמי.

ומה שנראה לי כקיים מחוצה לי, זו אשליה טהורה שצריך לבטלה כמה שיותר מהר, בכך שאני אתחיל להתייחס כלפי כולם דווקא מתוך רגש של אהבה. רק אז אני אוכל להעביר דרכי את כל האור העליון לאחרים. הוא יעבור דרכי וייתן לי תחושה של שלמות נצחית.

מתוך שיעור יסודות הקבלה, 03.03.2013

ידיעות קודמות בנושא:
איסוף החלקים של תפיסת המציאות
עבודה במעגלים
כל העולם שייך לי!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/p2ofE

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest