דף הבית / המשבר ופתרונו / הפגיעה בעובדים

הפגיעה בעובדים

ידיעה: ניסיון הפגיעה בתנאי העבודה של העובדים בארצות הברית מתפשט לאירופה. הפנסיות נידונו להפחתה למען ההצלה של הרשויות המקומיות. הניתוח האנליטי שפורסם ב"ניו-יורק טיימס" מראה, כי גם במדינות האיחוד האירופי מפחיתים בתנאי הביטוח הסוציאלי ומפרקים את מערכת הפנסיות. בדטרויט, השופט קבע כי בעקבות ההכרזה על פשיטת הרגל המוניציפאלית הגדולה ביותר בהיסטוריה של המדינה, ניתן לקצץ בהטבות שמגיעות לגמלאי העיר. באילינוי הועבר חוק שמשנה בצורה משמעותית את הנוסחה לחישוב הפנסיות וההטבות לעובדי המדינה.

אותה המדיניות הסוציאלית אומצה עכשיו גם באירופה. כדי להפחית את מחירי המוצרים בשווקי הייצוא, האירופאים מפחיתים את העלות של כוח העבודה והורסים את מערכת ההגנה על מקומות העבודה. במרוץ ליצירת מקומות עבודה, לאור היחלשות הביקוש, מדינות העולם מעורבות בניסיונות לכיבוש השוק זו מזו.

התייחסותי: כך מגיעים למלחמה. הפתרון של הסכסוך העולמי הוא במעבר מודע מתואם לייצור ורמת חיים רציונליים. אבל בגלל האגו האנושי, לא ניתן אפילו לחלום על דבר כזה. לכן, חייבים קודם כל להעביר את הקורס לחינוך האינטגרלי, לפחות לאותו החלק של החברה שמובטל מעבודה, כתנאי למתן קצבה כספית. אחרת לא יהיה ניתן לעצור את ההתדרדרות לתחתית.

ידיעות קודמות בנושא:
האם הפנסיונרים מזיקים לעולם?
הפנסיונרים אשמים במשבר הפיננסי
זקנה = עוני

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/P35Py

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest