העמקת הרצונות

בעולם הגשמי קיימים עצמים התואמים לקטגוריות הרוחניות "גוף", "לבושים", "בית", "חצר", וכל מה שיוצא מהתחום הזה: העולם הסובב, היקום. כל זה נכלל ברצונות שלנו, מפני שדווקא בהם אנחנו משיגים את העולם.

אם לא היו לי רצונות, אז לא הייתי רואה את מה שקורה מסביב. בעולם שלנו יש המון עצמים, כוחות, תכונות, שאותם אני לא מרגיש מפני שהם לא נמצאים ברצונות שלי.

היום הפיזיקאים אומרים, שקיים החומר האפור, החומר האפל, וכולי, אבל אנחנו לא רואים אותם, אנחנו לא מרגישים. אנחנו פשוט באופן חילופי מתחילים לגלות שהתופעה הזאת קיימת מפני שהיא משפיעה על המשיכה בין הכוכבים ובין כוכבי הלכת. כלומר, זה מתגלה באופן כלשהו, אבל לא בגלוי, אלא באופן עקיף.

אנחנו מרגישים רק תוצאות מהשפעת הכוחות, העצמים, ואפילו לא יודעים במדויק מה זה, האם עצמים או פשוט כוחות. כי הרצונות שלנו עוד לא מפותחים, לא מגולים במלואם, כמו אצל ילד, שבהתחלה לא יודע ולא מבין שום דבר. הרצון שלו מתפתח בהדרגה, הוא מתחיל לראות, להבין, להרגיש. אחרת אי אפשר לדרוש ממנו שום דבר. זהו החינוך.

במילים אחרות, חינוך, זה הרחבת והעמקת הרצונות. במידת העמקתם אני מתחיל לראות, להבין, להכיר, איך צריך לעשות משהו. אחרת הכול מופרך: אומרים לי משהו, ואילו אני לא מבין, מפני שכמו ילד קטן, אני לא יכול למצוא בתוכי תחושות והגדרות תואמות.

בכל אחד מאיתנו יש את כל הרצונות עד אין סוף, אנחנו אפילו לא מתארים אילו! לכן אנחנו צריכים לפתח אותם בתוכנו. בהתאם לזה אנחנו נבין, נרגיש את העולם, ונראה באיזה אופן צריך לשנות אותו הלאה.

לשנות את העולם, זה אומר, לשנות את הרצונות, עד שאנחנו נרגיש בהם בריאה אמיתית, עד שהבריאה הזאת תתמזג לאור אחד לבן.

מתוך התוכנית "סודות הספר הנצחי", 20.02.2014

ידיעות קודמות בנושא:
הגילוי הוא בטעמים
בריחה מהמציאות האישית
לקפוץ מתוך העור

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6dMjd

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest