העירוי הנפלא

laitman_2010-03-10_5477-70.jpg

כשאני קורא את ספר הזוהר עליי לצפות מהספר הזה לישועה. כפי שכותב בעל הסולם ב"הקדמה לתלמוד עשר הספירות", בסעיף קנ"ה: "אמנם יש בזה דבר גדול וראוי לפרסמו, כי יש סגולה נפלאה לאין ערוך לעוסקים בחכמת הקבלה". על ידי לימוד הספר, אני יכול להתחבר עם המקור, עם הבורא אשר קיים בממד אחר.

אני נמצא במימד שלי, בניתוק ממנו והספר הזה יוצר קשר ביני לבינו: המימד העליון. משם אני מקבל את האור הזה, כתרופה שבמידת ההשתוקקות שלי, מטפטפת וחודרת לתוכי טיפה אחר טיפה כמו עירוי.

אין התורה דורשת ממני משהו שאינו מציאותי, כי הרי מלמעלה מכירים אותי הרבה יותר טוב מאשר אני את עצמי, ולכן דורשים ממני רק בהתאם לצורה שנבראתי. אומרים לי: "שב ליד ספר. אתה חייב להתאחד ולהתחבר עם הסביבה שלך, מאחר וזו הצורה הרוחנית שלך".

כעת אני נמצא בדרגה שלי, אני אגואיסט, אני מזלזל בכולם ואינני רוצה שום דבר, חוץ מתענוגים אגואיסטיים. אינני יודע אפילו מה אני רוצה, אך לעליון ידוע זאת בוודאות. כי הרי הוא יוצר בי את כל הרצונות האלה, את כל התכונות המגעילות ביותר ואני רק מידי פעם מרגיש את מה שהוא עושה. אך, לאחר שיצר בי את כל זה, הבורא מצפה רק לדבר אחד: "תשתדל לפחות במעט להתחבר איתי על בסיס כל מה שנותנים לך מלמעלה". עליי לגלות את מצבי הנוכחי, האמיתי ורק לרצות להידמות לעליון.

כדי להידמות לעליון, עליי לדמיין לעצמי את המצב הזה, במקום שאני והקבוצה נמצאים יחד, בהשפעה ונתינה הדדית זה לזה, בערבות. אם אני מדמיין את עצמי יחד איתם כאחד שלם ובאחד השלם הזה, בינינו כבר פועל האור, אני רוצה להרגיש את המצב הזה. אני רוצה להרגיש שאנחנו יחד והאור ממלא אותנו, כי במידת האיחוד שלנו אנחנו דומים לאור. את המצב הזה עלינו לדמיין.

ברור שאנחנו לא ביחד ואיננו מקושרים ומחוברים זה עם זה, אך אנחנו משתדלים להתחבר. זה אומר שאנחנו רוצים לגדול ברוחניות, להידמות למדרגה העליונה. במידת ההשתוקקות שלי, ספר הזוהר יוצר את הקשר ביני לבין המדרגה העליונה ומזרים לתוכי את העירוי הזה, טיפות של אור, הנקראות: "טיפות של מזל" (מזלות), הנוזלים אליי.

אין שום הבדל ביני לבין המדרגה העליונה חוץ מכך, שבמדרגה העליונה אני מחובר יותר עם האחרים. עליי להשתדל לדמיין את המצב העליון הזה, החיבור הפנימי עם כולם. ההשפעה ההדדית הזאת נקראת: "האור העליון". מאותו המצב שאני מדמיין לעצמי, חולם ומשתוקק אליו, ישפיע עליי הכוח הזה, האור המקיף שמגדל אותי כמו תינוק.

מתוך שיעור ערב על ספר הזוהר, 13.05.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/lTh2E

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest