דף הבית / כלכלה / כסף / העולם באפלה

העולם באפלה

laitman_2009-10_usa_0310_w.jpg

ידיעה: החלטת ארה"ב להתחיל את התוכנית השלישית של ההקלה הכמותית, עלולה לחדש את המלחמה על המטבע עם השלכות דרמטיות על שאר העולם. שוק המטבע בפאניקה. השוק הפיננסי העולמי מחכה למלחמות על המטבע.

גוש האירו הוא החוליה החלשה במערכת. לקשיים הכלכליים של האיחוד האירופי נוספו קשיים חברתיים ופוליטיים. היוונים נתנו 70% מהרווח, עכשיו גם אירופה כולה תיתן, והתקציבים של מדינות האיחוד חייבים לספוג הפסדים דומים.

כלכלת ארה"ב מאוד חולה, המגזר הפרטי חולה וזקוק לעזרה. הבנק הפדרלי מקצץ בריבית, מגדיל את הנזילות בשוק, אך המגזר הפרטי אינו מסוגל להגיב, מפני שיש לו בעיות במאזן התשלומים.

כסף לא יעזור לאירופה. העולם מצפה לגל של משבר חסר תקדים. גרמניה תצטרך להעלות את השאלה של הרפורמה המהותית בגוש האירו, שיפסיק להתקיים במתכונת הנוכחית. המגמות של המשבר הולכות וגוברות בעולם, ומשבר חסר תקדים יתפרץ בעתיד הנראה לעין, והצעדים הנוכחיים רק דוחים את מועד תחילתו.

"שנת 2013 – להתראות, אירופה". שנת 2013 תהיה שנה של סערה בכל העולם, כאשר בשלב מסוים יצטברו בנקודה אחת המשבר הכלכלי והמשבר הגיאופוליטי. לאחר הפוגה של חודשיים שב המשבר לכלכלה העולמית, שהתבטא בכישלון של ה- QE3 – המדיניות המוניטרית הלא שגרתית.

התייחסותי: הפיתרון הוא אחד. אני דיברתי עליו כבר פעמים רבות – חיבור וחינוך אינטגרלי של ההמונים. הבעיה היא בקשר האגואיסטי של האנושות, שהפוך לטבע האלטרואיסטי. שתי המערכות המנוגדות שמתקרבות גורמות למשבר. עם צמיחתו של האגו הנוכחי שלנו, של הגלובליות והקשרים ההדוקים יותר, המשבר יחנוק את כולנו חזק יותר. הוא יוביל למלחמת עולם שלישית ואולי אפילו רביעית – עד שנבין את הצורך לשנות את מערכת היחסים שלנו משנאה לקשר טוב – עד "ואהבת לרעך כמוך". האם לא קל יותר להתחיל בחינוך עצמי?

ידיעות קודמות בנושא:
היפר אינפלציה תוביל את העולם לצייד מכשפות
הגמוניה של הדולר באימפריה של הנידונים
העולם על סף מלחמות מטבע

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/pQC3U

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest