דף הבית / כלכלה / כסף / הכלכלה המאוזנת

הכלכלה המאוזנת

שאלה: אילו שינויים אנחנו צריכים לבצע בשלב הנוכחי?

תשובתי: בראש ובראשונה, אנחנו צריכים לשנות את השקפתו של האדם, את הגישה שלו לעולם. למעשה, לא צריכים שום דבר חוץ מזה. בלי זה אי אפשר לגשת לצעדים המעשיים. הרי עדיין לא ביררנו את המצב. קודם כל האנשים צריכים להסכים לרעיון שאנחנו צריכים להשתנות לקראת האיחוד. מספיק שתהיה הסכמה בעלמא, כתוצאה מהייאוש הטוטאלי, מהייבוש הטוטאלי של מקורות המילוי – והאנשים יגיעו להבנה חדשה, יספגו הרגשה חדשה, ויעשו את הדברים עוד לפני שהם עולים לך בראש. כתוצאה מעוצמת החיבור הגלובלי, ההמונים ירכשו את החכמה.

שאלה: מה זאת אומרת "להסכים לחיבור"?

תשובתי: האנשים יסכימו פנימית לכך שהעתיד החדש והטוב של העולם הוא החיבור בין כולם. זאת כבר הסתכלות אחרת על העולם. אני כבר לא מתנגד, אני מסכים לדעת על זה, אני מקבל את התוכנית הזאת, את המסר הזה.

אני כבר מבין שהמשבר נגרם על ידי האגואיזם העצום שלגמרי הפריד והרחיק בינינו, בשעה שמתחילה להתגלות לנו המערכת האחידה שאנחנו נמצאים מולה.

זאת ההסכמה: במקום לעקוב אחרי שער הדולר והאירו, האנשים מתחילים לשנות את מגמת המחשבה: "נוכל להסתדר בחיים אם נהיה מאוחדים יותר, כי היום זה התנאי להצלחה. זאת הדרישה של הטבע".

בעל הבית בעבודה, הרופא בקופת חולים – לא משנה היכן האדם נמצא ומה הוא עושה, הוא כבר יודע שאפשר להצליח רק על ידי האיחוד, החיבור. לא יעזור לגנוב ממישהו, להרוויח על חשבון מישהו, לסדר מישהו וכדומה. כל היחס לחיים משתנה.

כל המערכת הפיננסית הנוכחית בנויה על עיקרון ההצלחה על חשבון האחר. בהתחלה הכול היה מצוין: האנשים חסכו כסף והשקיעו אותו במגזר התעשייתי. אך לאחר מכן התחילו המשחקים הספקולטיביים והעלאות המחירים. על כוס שעלתה עשרה שקלים התחיל מאבק: אחד מוכן לתת תמורתה עשרים שקלים, והאחר נותן שלושים. ועל המחירים הללו אנחנו בונים תעשייה שלמה, כאילו היא מתבססת על כסף אמיתי. כתוצאה מכך, הדולר שהיה עשוי מזהב הפך לנייר, ואיבדנו את השליטה על הכלכלה. זאת כבר לא כלכלה, אלא שקר אחד גדול, ולכן היא נהרסת היום.

אנחנו צריכים לעבור למערכת שונה לחלוטין, ולשנות את המגמה: בשביל מה אנחנו עושים זאת. המערכת הפיננסית העולמית צריכה לעזור לנו לאזן את המערכת הכללית. אנחנו צריכים להעריך את הדברים לא לפי הסכומים המנופחים שהודבקו להם אלא בהתאם לשווי האמיתי שלהם, וכך נביא את האנושות לאיזון. כולנו נדון יחד כיצד להשקיע טוב יותר כדי לגרום לאיזון המקסימלי.

זאת הגישה של הכלכלה החדשה: להרוויח לא מהכסף שנמצא אצלי בחשבון הבנק, אלא מחיזוק הקשר והאיזון בין כל המערכות.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "השלום בעולם", 11.10.2011

ידיעות קודמות בנושא:
הק.ג.ב. יכול לנוח
לשרטט את דיוקנה של המערכת החדשה 
כלכלה לפי נוסחת האיזון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Azjn4

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest