הימנעות מפלפול

הקיום האמיתי שלנו מתפתח בתוך הרצון, ורק בתוכו. אין כלום יותר. אבל, חוץ מהרצון ומהתמונה שאותה הוא יוצר בהרגשות, נתנו לי עוד תמונה אחת דמיונית וארעית, תוספת מדומה בצורה של גוף פיזי שנמצא בעולם החומרי. למעשה, המציאות הזאת אינה קיימת, אבל היום היא עוזרת לי להימצא באיזו שהיא אשליה של קיום. כאשר יתגלה אצלי דחף באמת להשתמש ברצון ההתחלתי שלי, אז אני אגש אליו.

כך או אחרת, הכול מתרחש בתוך הרצון, ואילו הגוף הפיזי זו פשוט "בהמה" שאין לה שום בחירה חופשית ושלא נדרשת שום עבודה עליה. הגוף הזה מהווה הזדמנות לגשת לעבודה האמיתית בתוך הרצון, ולא יותר מזה. התמונה שמצוירת על ידי החושים הגשמיים, זה העולם המדומה. זאת הסיבה שהשיטות הפילוסופיות והתפיסות המפולפלות האחרות כל כך רחוקות מהאמת. כי הן לוקחות בחשבון את הגוף, את הפעולות שלו ואת הפוטנציאל הדמיוני שלו, שכביכול נמצא מעל לדרגה הבהמית.

היום יש לי רק רצונות גופניים, שיוצרים עבורי אשליה של הימצאות בגוף חי. כתוצאה מזה, אני צריך לטפל בגוף, ברצון, הזה, לשמור עליו, לספק לו כל מיני דברים, הרצון הגופני הזה חי ומת.

חוץ מזה, יש לי "נקודה שבלב" (•). אני מפתח אותה, על ידי זה שמתחבר עם סך כל הנקודות האחרות כדי להשיג אהבה, ואז כנגד זה אני מרגיש דחייה, שנאה. ואז כאן, ממש מאפס ועד 100%, בהתאם ליגיעה שלי, מתחיל להתפתח בתוכי האגו האמיתי, הרצון לקבל הרוחני. זה קורה דווקא כשאני מתחיל להיכנס לקבוצה, לסביבה הנכונה.

ועד אז, היו לי רק "בהמה" ו"נקודה שבלב", שיכול להיות שהתחילה להתגלות. ישנם אנשים שנשארים במערכת הזאת של הגוף עם הנקודה למשך זמן רב. אפילו שהם לומדים יחד עם החברים, אך לא מפעילים את האהבה, את הקבוצה, לא מבצעים את התנאי ההכרחי הראשון (1), ולכן לא מגיעים לשלב השני, להרגשת השנאה (2). הנקודה רק מגרה אותם במקצת. ובהמשך, כאשר הם עוברים לעבודה האמיתית עם הקבוצה, אז הם עוזבים את המערכת הקודמת ועוברים למערכת חדשה, עכשיו רק היא חשובה להם. וכל מה שקורה עם הרצונות הגופניים, זה לגמרי לא חשוב. שיסתפק בהכרחיות ולא ידרוש יותר.

הימנעות מפלפול

אנחנו בונים בינינו קבוצה, רשת, וממלאים אותה בהשפעה ההדדית שלנו. סך הכול, היגיעה הזאת מהווה את הרצון שלנו להשפיע זה לזה. אנחנו מעלים בקשה (מ"ן) לתיקון, אחר כך בתגובה מגיע "אור מקיף" (או"מ) שמתקן ומחבר אותנו, ואחר כך נותן מילוי, שזה נקרא הנשמה שלי.

הימנעות מפלפול

אבל העיקר הוא, דווקא המעבר ממערכת אחת למערכת שנייה. וזה ההבדל בין הפילוסופיה והדתות מצד אחד, לבין חכמת הקבלה, מצד שני.

מתוך שיעור על המאמר "גוף ונפש", 06.01.2012

ידיעות קודמות בנושא:
כלי של נשמה
חיים למען הגוף או למען הנשמה?
איפה בתוכי נמצא השבב האלקטרוני?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/KJS8A

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest