היהודים אשמים

שאלה: לאחר האירועים בפריז, שרת החוץ של שבדיה קישרה בין הטרור בפריז לישראל. ישראל מיד הודיעה, שזו הצהרה מזעזעת בחוצפתה ויהירותה, והזמינה את שגריר שבדיה לשיחת נזיפה במשרד החוץ. מהי דעתך בקשר לזה?

תשובתי: זוהי אנטישמיות מולדת וטבעית, האופיינית לכל אומות העולם. השנאה כלפי היהודים וכלפי מדינתם תהיה קיימת תמיד, וכל הזמן תלך ותתגבר בהתאם לאיך שהעולם שלנו יתדרדר כלפי מטה. וככל שיהיה רע יותר לאנושות, כך היא תתייחס בצורה יותר ויותר קשה כלפי היהודים. העולם יראה ביהודים ובמדינתם את הסיבה לכל הבעיות, הייסורים והטרגדיות שלו.

דרך אגב, נאמר בצורה נכונה מאוד: "אם בברז אין מים, סימן שהיהודים שתו אותם". בכל אסונות הטבע, סופות ההוריקן וההצפות, יאשימו את היהודים. אני הזהרתי מזמן בקשר לתגובה הזו מצד העולם, היא טבעית, מפני שהיהודים באמת אשמים. אם הם היו מתחברים ביניהם ומעבירים דרכם את הכוח הטוב לעולם, אז העולם שלנו היה מאוזן. לא הוריקנים, לא רעידות אדמה, לא מחלוקות בין בני האדם, לא מלחמות, שום דבר לא היה, אפילו סכסוכים ביתיים קטנים ביותר. אנחנו צריכים להכיר בזה ולהבין שאנחנו חיים בעולם אינטגרלי, ושההנהגה הכללית העליונה של הטבע, הסכֵמה האינטגרלית עצמה, דוחפת ומריצה אותנו לכך שנתקן את עצמנו, ודרכנו נביא את העולם לתיקון.

שאלה: כלומר, אתה לא סבור שההצהרה של שרת החוץ של שבדיה היא מזעזעת?

תשובתי: אני מבין ומרגיש את מצבה, לכן מבחינתי זוהי תגובה טבעית. היא אפילו לא משתתפת בזה, פשוט התגובה השלילית יוצאת החוצה דרכה.

הערה: כשאמרו לה שגם בחורים צעירים משבדיה מתגייסים למדינה האיסלמית, היא ענתה: "חפשו את השורשים בישראל!".

תשובתי: נכון! זה נכון לחלוטין! אני סבור שאנחנו, היהודים, צריכים להפסיק להתפלא מהתופעה הזאת ואנחנו צריכים להתחיל לעסוק במה שצריך, מה שהאנטישמים דורשים. אנחנו לא צריכים סתם להפוך לדוגמה עבור כל העולם, אלא להתאחד! ואז בעולם שלנו יתגלה הכוח הטוב. הגיע הזמן שנשתנה בעצמנו, ובזה נשנה לטובה את העולם.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "שיחות עם מיכאל לייטמן", 17.11.2015

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/uVMyc

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest