הטיפה האחרונה

שאלה: מהי הכנה לכנס?

תשובתי: כנס הוא מצב מיוחד, שדורש מהאדם מאמצים גדולים מאוד, ריכוז בחיבור הפנימי. אתה מגיע לשָם כדי להשקיע בכלי הכללי את הרצון הפנימי שלך להתחבר ולהתאחד עם האחרים.

זה דורש מאמצים נפשיים ואליהם צריך להתכונן. בדיוק כפי שהאדם מתכונן לכל אירוע חשוב. אני יודע שישנם אנשים שמתכוננים במשך חצי שנה לחתונה, ומשקיעים בכך מאמצים רבים. וכאן מצפה לנו חתונה מיוחדת במיוחד, כזה איחוד וחיבור בינינו, שבו אנחנו מגלים את הכוח העליון, את הבורא!

הוא כבר נמצא בינינו גם עכשיו, אך הוא מסתתר. והכול תלוי במידה שבה נכין את עצמנו כדי לגלות את כוח ההשפעה ההדדי, ובהתאם לכך יתגלה גם הכוח של ההשפעה שלו, של הבורא. פועל כאן החוק של השתוות הצורה: אם נשיג חיבור בינינו, שדומה במשהו להשפעה שלו, נוכל לגלות בכלי המשפיע הזה את הכוח העליון של הנותן.

בדיוק לזה אני מתכונן: עד כמה נוכל להיות בחיבור, בהשפעה, כמה נוכל להשקיע בזה. וזה לא חייב בהכרח להיראות כלפי חוץ. עליי בדרך כלל רואים שאני מתוח פנימית יותר מהרגיל, ואפילו ייתכן שאני מרגיש קצת לא-טוב.

ידוע, שהאדם מגיע לקבוצה לא כדי לקבל ידע, כמו באוניברסיטה, אלא כדי להתחבר עם הקבוצה. וכך גם אנחנו מגיעים לכנס: קודם כל, לשֵם החיבור, כדי לנצל את ההזדמנות הזאת, ואולי הפעם ייתכן ש"פרוטה ופרוטה" כבר הצטברו להון גדול בחשבון שלנו, ודווקא הכנס הזה יהיה טיפה האחרונה, והבורא יתגלה לנו מייד. נקווה שזה יקרה הפעם! אני תמיד מתכונן לכזאת פריצה.

מתוך שיעור בנושא ההכנה לכנס ארה"ב, 11.03.2011

ידיעות קודמות בנושא:
הכנס הוא מאיץ ההתקדמות העוצמתי ביותר
על סף האין-סוף
מגה-כנס – חלון לעולם הרוחני

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/W6jVn

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest