הזכות לאהוב

הבורא ברא את הנברא, כדי לתת לו את כל הטוב, כלומר, לתת לנו את היכולת להשפיע ולאהוב. זה נקרא שהוא ממלא אותנו בכל התענוגים.

"למלא את הנברא בתענוגים" זה לא למלא את הרצונות האגואיסטיים שלו בתענוגים, אלא שהרצון משתנה מרצון לקבל לרצון להשפיע, ואז נפתחת בפניו היכולת להשפיע, והיא הופכת להיות התענוג שלו. זה נקרא להתמלא בתענוגים של הבורא, באור שממלא את כל המציאות.

היחס שלנו לבריאה החדשה הזאת שאנחנו עומדים לפניה, דומה לכניסה לאיזשהו מועדון, שאליו יכולים להיכנס רק אנשים בעלי הצטיינות מיוחדת, לפי הזמנה מיוחדת. לפני שנכנסים לשם, אתה צריך לקבל אישור כניסה, ולשם כך אתה צריך ללמוד מראש את מערכת היחסים שקיימת בין חברי המועדון.

ב"מועדון" הזה יש חברים חשובים יותר וחשובים פחות, שנמצאים בכל מיני קשרים ביניהם: קשרים משפחתיים, ידידותיים, עסקיים… ואם אתה משתלב נכון ביניהם, אם תדע איך להפעיל את כל המערכת הזאת בצורה נכונה – תוכל להפיק ממנה תועלת.

כך פועלת מערכת העולמות, הרשת הרוחנית שלתוכה אנחנו נכנסים. אני חייב לדעת אילו יחסים קיימים בין כל המרכיבים שלה. וזה אומר שאני צריך ללמוד את המבנה הקבוע שלה, שנקרא ו"ק (מצב הקטנות).

וחוץ מזה, אני צריך לדעת כיצד להפעיל אותה על ידי הבקשה שלי (מ"ן), כיצד להתחבר אליה ולהוסיף אליה את הרצון שלי. ואז אני רואה היא מתחילה להגיב: כיצד ספירת הדעת עולה לישסו"ת ולאבא ואמא, כיצד יורדים משם אורות החסדים והגבורות וגורמים בכך לעלייה הבאה, וכן הלאה.

כלומר אני רואה מה קורה כתוצאה מהכניסה שלי, מההצטרפות שלי למערכת הזאת, מהוספת הרצון שלי אליה. כי ללא זה, המערכת נמצאת במצב הקבוע, במצב ההמתנה (סטנד-ביי), שהוא מצב הקטנות. אך כאשר אני מוסיף אליה את הרצון שלי, אני מעורר אותה והיא מייד מתחילה להגיב!

ואת זה אנחנו צריכים ללמוד מראש, מחכמת הקבלה, לפני שאנחנו נכנסים למערכת העליונה. הלימוד בונה בנו תכונות מיוחדות ומקרב אותנו לכניסה לאותה המערכת. מתוך הרצון שלי להכיר את המערכת הזאת, אני מעורר מתוכה את ההשפעה עליי, ואז מגיעים משם כל מיני זרמי אנרגיה שמקרבים אותי לשָם.

אחרי הכול, אני רוצה להגיע לשָם! כמו שנאמר: "אני לדודי ועליי תשוקתו". כל ההכנה לכניסה לאותה המערכת העליונה נקראת "חודש אלול" (ראשי תיבות: "אני לדודי ודודי לי"). וכשאני סוף סוף נכנס לשם, זה נקרא "התחלה חדשה", "ראש השנה".

מתוך שיעור על מאמר של בעל הסולם מהספר "שמעתי", 04.10.2011

ידיעות קודמות בנושא:
הפעלת הגנרטור של אנרגיית החיים
כוכב לא ידוע שמחכה לך
אור דרך הסדקים שבקיר

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/yqb73

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest