הון אימהי

שאלה: אתה אומר שבנסיבות הקיצוניות הנוכחיות דרוש לנו הכוח מצד הנשים. מה זה הכוח הזה שבלעדיו אנחנו לא נוכל להסתדר?

תשובתי: אומרים שמאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה. כנראה, שככל שהגבר יותר מוצלח כך האישה יותר רצינית, בלשון המעטה, האישה ניגשת בצורה רצינית יותר לעניין.

ולכן, הייתי רוצה לפנות בבקשה לכל הנשים שלנו, לאלה שהבעלים שלהן לומדים אצלנו ואפילו שאין להן בעלים זה לא חשוב. בכל הזדמנות תראו לגברים עד כמה הנשים מצפות מהם לחיבור ולתיקון. ועד כמה ישנה חרדה בכל אישה ואישה כלפי המצב שמאיים ומתרחב ומגיע כדי שאנחנו על פניו נתקן אותו.

כל אישה צריכה להראות את זה לכל גבר, ובמיוחד בבית, שהוא ירגיש שהיא מצפה ממנו לפעולות מעשיות רוחניות.

זה מאוד חשוב שכל אישה תשתדל. כי לנשים יש כישרון מיוחד שמאפשר להן אפילו ללא מילים, ברמה של הרגשה פנימית לעורר את הגברים, להחדיר בהם רצונות ולייצב אותם לכיוון הנכון. זו לא סתם תכונה נשית, אלא תכונה אימהית.

וגבר מצד זה שהוא רק יכול להיות בתור ילד ולא בתור המוליד, לכן אין לו את הכוח הזה אלא דווקא כוח הפוך, להישמע. ולכן אנחנו מאוד זקוקים לתמיכה של נשים.

שאלה: אישה לפי הטבע כל הזמן חסר לה משהו. למה בדיוק הנשים צריכות עכשיו לכוון את החיסרון הזה?

תשובתי: העולם נמצא במשבר, והמשבר הזה מופיע כדי שאנחנו נתקן אותו על ידי החיבור. תחילה אנחנו בינינו, אחר כך אנחנו מתחברים בקבוצות, אחר כך, בתוך עם ישראל, כי זה השטח שממנו יוצא המאור המחזיר למוטב, ואחר כך בכל העולם. חייבים לדאוג לכך שבצורה כזאת יתפשט התיקון. את זה האישה דורשת מהגבר, כל אישה ואישה דורשת מכל גבר וגבר, בצורה עדינה אך ללא הפסקה. הן יודעות לעשות זאת…

מתוך שיעור על עיתון "האומה", 12.08.2012

ידיעות קודמות בנושא:
מאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה
לא להלחיץ, אבל ללחוץ
הכוח הסודי של אישה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Jb6K8

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest