דף הבית / כלכלה / כסף / הדולר כבר מת, ארה"ב פשטה את הרגל

הדולר כבר מת, ארה"ב פשטה את הרגל

דעתו של ג'ולייטו קיאזה, חבר בפרלמנט האירופי, אנטי-גלובליסט: "אנחנו נמצאים בתחילתה של תקופת מעבר, שאין לה שום תקדים בהיסטוריה. היום ברור שלא ניתן להתפתח בתוך מערכת משאבים סגורה – העולם הגיע לקצה גבול ההתפתחות. הפחם, הנפט, האורניום – כל משאבי הטבע כמעט ואזלו, וזוהי רק שאלה של זמן עד שהם ייגמרו סופית. כל מה שהתרגלנו אליו עומד להשתנות. תרבות הכסף תיעלם.

זהו באמת משבר גלובלי. ובכללו גם משבר האנרגיה. אפילו במים אנחנו משתמשים היום יותר ממה שהטבע מסוגל לתת לנו. אנחנו מייצרים פסולת שאינה ניתנת למיחזור. אנחנו הוצאנו את הטבע ממסלולו.

אנחנו צריכים להבין שהדמוקרטיה הקודמת גוססת. באירופה מחצית מהתושבים אינם מצביעים בבחירות. יש צורך ליצור מערכת ייצוג חדשה. התנועה הזאת צריכה לבוא מלמטה, תחת דגל ההגבלה של עצמי ושל אורח החיים שלי. יש צורך במהפכה תרבותית, ארגונית ופוליטית.

לא מדובר כאן על הרעבים. אבל אפילו מי שיכול להגביל את עצמו לא חושב על זה. מפני שעושים עלינו מניפולציות, עושים מאיתנו צחוק! הפכו את האנשים לאמצעי קנייה. הטלוויזיה אומרת לנו 24 שעות מה צריך לקנות, ושסולם הערכים שלנו הוא יכולת הקנייה.

מוכרחים להלאים את התקשורת. הרי היא מעצבת את הזכויות הבסיסיות של האנשים, ולכן היא אינה יכולה להיות פרטית. צריך להלאים את הבנקים שמייצרים כסף. אנחנו מאבדים את השליטה על הכסף.

אנחנו הם אזרחי המדינות. ראשיהם של כמה מהבנקים הבינלאומיים הם פושעים מדופלמים, וההשפעה שלהם גדולה יותר מזו של כל פוליטיקאי. הרי השליטה הריאלית על הכסף נמצאת בידיים שלהם.

מהיכן מגיע האיום המשמעותי ביותר לכדור הארץ? – מוול-סטריט ומארה"ב. הדולר כבר מת, ארה"ב פשטה את הרגל, אבל הם פושטי רגל שחמושים היטב. כל המתקפות הכלכליות (יוון, אירלנד וכו') נוצרו כדי להקטין את הריבונות של המטבע האירופי ושל אירופה בכללה. הרי מבחינה ריאלית, האירו היום חזק יותר מהדולר, ולו רק מפני שהחוב של האיחוד האירופי נמוך יותר מהחוב של ארה"ב".

התייחסותי: יותר ויותר אנשים מתחילים להבין שהעתיד אפשרי רק במסגרת כלכלה של צריכה נבונה (הכרחית), תוך השתוות ואיזון מלאים עם הטבע, תוך איחוד של כולם תחת עיקרון הערבות ההדדית. אנחנו מתקרבים למה שהמקובלים אמרו כבר לפני אלפי שנים.

ידיעות קודמות בנושא:
ההצלחה היא לא בצמיחה, אלא בחלוקה
לא רק הכלכלה צריכה להשתנות
השיטות הישנות לא יעזרו לארה"ב לפתור את הבעיות הכלכליות החדשות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/BubF6

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest