דף הבית / אקטואליה / הגנה מהאנטישמיות

הגנה מהאנטישמיות

הערה: האיחוד האירופאי החליט לשים סוף לאנטישמיות. הם אומרים "אנחנו רוצים לראות חיים יהודיים פורחים שוב בלב הקהילות שלנו. אירופה יכולה לשגשג רק כאשר הקהילות היהודיות שלה בטוחות ומשגשגות". אם הם ישקיעו לא רק מילים אלא גם תקציבים, וישמרו על היהודים שחיים בקרבם, יעניקו להם הגנה, יש אפשרות שסוף סוף נחסל את השנאה ששוטפת היום את הרחובות

תשובתי: לא. הדבר דומה לזאבים שמגיעים לאיזו ועידה כדי להחליט שיותר לא אוכלים את הכבשים. את השנאה כלפינו הם לא יצליחו לכסות, וגם אנחנו לא. בעבר, במקומות רבים באירופה, במרכזי הערים הגדולות, ליד מבנים ממשלתיים, עמד גם מבנה של יהודים עם מגן דוד, למה? כי היהודים שילמו הרבה כסף לשליטים ולכן זכו מהם להגנה מפני המון העם.

שאלה: מה צריך לעשות היום כדי שיהודים באירופה יהיו מוגנים?

תשובתי: אין להם שם שום עתיד, כי הרצון לקבל האגואיסטי התפתח. אנחנו לא רוצים שהאגו יהיה מחובר לכוונות טובות זה לזה, האגו גדל ואנחנו לא מתקנים אותו. אנחנו לא מחנכים את היהודים, ומהיהודים זה מקרין לכל אומות העולם. לכן מה שאנחנו רואים זו התוצאה, אין פלא.

שאלה: איך צריכה להיראות קהילה יהודית באירופה, כדי שהסביבה תתייחס אליה בצורה טובה ולא תרצה להזיק לה?

תשובתי: להתייחס באהבה זה לזה.

שאלה: אז השאיפה של מנהיגי אירופה לראות שוב חיים יהודיים פורחים היא ריאלית?

תשובתי: אני לא חושב שדווקא זה מה שצריך לשאוף אליו באירופה. אנחנו נמצאים כבר בעידן חדש, העולם הוא עגול. אם היהודים במדינת ישראל היו מתייחסים בצורה יפה זה לזה, זה היה מקרין על כל העולם ועל היחס של אומות העולם כלפי היהודים, כי זה חוק הטבע. ולכן אין ברירה, אם רוצים לסדר את העולם, עלינו לעשות סדר בתוך החברה היהודית.

מתוך התוכנית "מבט פנימי – אקטואליה בראי הקבלה", 11.10.2021

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ix44Y

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest