דף הבית / כלכלה / כסף / הגל התשיעי

הגל התשיעי

laitman_2010-03-12_9583.jpg

דעה: שר האוצר לשעבר של רוסיה א. קוּדְרִין: הגל השני של המשבר החל לפני חצי שנה מנפילתו של התוצר המקומי הגולמי (תמ"ג) באיחוד האירופאי. עכשיו זהו שלב יותר מוחשי. מתרחשת ההתפתחות של המשבר – החברות והבנקים מצמצמים את הייצור, את האשראי, ויוצאים מפעולות בעלות סיכון. הכלכלה העולמית מנסה לעלות על שרטון. הניצחון של הסוציאליזם בצרפת העמיד בספק את המימוש של הדוקטרינה הגרמנית של הידוק המדיניות התקציבית, והבחירות הלא מוצלחות ביוון העלו את הסבירות של ההתמוטטות המערכתית הפיננסית של אירופה. הגדילה של הסיכונים הבריחה את המשקיעים, היורו ברוב המטבעות העולמיים ירד, ואילו הדולר הציב שיא גדילה שנתי.

הנפט ממשיך לצנוח, הייצור בסין ובארה"ב מאט, הרעה בביקוש, האבטלה בארה"ב הולכת וגדלה, יוצרו פחות מקומות עבודה חדשים פי שניים מהצפוי. באזור האירו האבטלה נמצאת במקסימום ב- 18 השנים (11%), קצב הנפילה של פעילות הייצור גובר.

פול קרוגמן (The New York Times): זוהי הדרך שבה אנחנו הולכים לאסון, הודות לאנשים מאוד רציניים שבטוחים שהדעות הקדומות שלהם היא חכמתם. חוסר המעש של השלטונות האירופאים מסביר את הפאניקה של יו"ר ס. איגנטייב (יו"ר הבנק המרכזי): באירופה מתחזקות התופעות המשבריות, ואילו הפוליטיקאים האירופאים לא הציעו עד עתה תוכנית ברורה להתגברות על הקשיים.

תגובתי: אבל איך אפשר להביא ל"מנהלים" את קיומה של שיטת התיקון? איך לעשות כך שהם ישמעו אותה?

ידיעות קודמות בנושא:
מגיע משבר עולמי חדש
המשבר הכלכלי העולמי מתחזק
המשבר רק מתחיל!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/rRlyk

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest