הגיוני? הגיוני!

כאשר מסבירים את שיטת החיבור, חייבים לתת לאדם איזה שהוא יסוד, בסיס, שעליו מבוססת השיטה. לכן אנחנו אומרים שזה לא משהו שהומצא על ידינו, אלא נובע מהטבע. אנחנו רואים שבמשך אלפי שנים הטבע מנהל אותנו, מקדם ומביא למצב שבו אנחנו כולנו מוצאים את עצמנו מקושרים יחד.

מצד הטבע כולנו מקושרים, אבל מצידנו, לא רוצים את הקשר הזה. יוצא, שאנחנו נמצאים באיזו שהיא מערכת שמקשרת אותנו בכל וכל, אבל אנחנו מתנגדים ופועלים בכזאת צורה כאילו שבינינו אין קשר. לכן מופיע המשבר.

המערכת הזאת פועלת עלינו כמו על מקושרים וכך מפעילה ומנהלת אותנו, ואילו אנחנו לא רוצים הנהגה כזאת. זה גורם לבלבול ולבלגן בכל מה שאנחנו עושים. תופעה כזאת החלה לפני כמה עשׂוֹרים, עד שהתחלנו לגלות שכולנו מקושרים זה עם זה.

מקודם לא היה דבר כזה. אנחנו פשוט גדלנו וגדלנו ופתאום הקשר נסגר. כך זה קורה עם ילדים קטנים, שעד גיל 2 – 3 לא מרגישים שהם זקוקים לחברים ומשחקים עם עצמם. ואחר כך הילד גדל ומבין שישנם ילדים אחרים שאיתם מעניין לשחק.

האנושות מתפתחת בצורה זהה: עד לזמן מסוים כל אחד התפתח בנפרד ופתאום הטבע חייב אותנו להיות יחד. אתם לא מסכימים לקבל את התנאי הזה שכולם מקושרים? אבל בדרך כזאת אנחנו הורסים את העולם, את החיים שלנו.

התיקון הוא בלבדוק, ללמוד, לחקור את הטבע ולהביא את עצמנו להתאמה אליו, להזדהות, לשוויון, לאיזון, כדי שנחיה טוב. איזון, זהו החוק העיקרי של הטבע. כל הטבע נמשך ושואף לאיזון.

זהו דבר הגיוני מאוד ואפשר להסביר אותו. אחרת בשביל מה אנחנו דורשים שכולם יהיו ביחס טוב זה כלפי זה, בחיבור, האם אנחנו קומוניסטים או ילדים קטנים שלא מבינים שאי אפשר לממש את זה?

אבל כאן לא מדובר על האם זה אפשרי או לא, אלא פשוט אין לנו ברירה. זאת לא תיאוריה שהומצאה על ידי מישהו, אלא אנחנו לומדים מהטבע מה זה אומר להימצא בהרמוניה עימו. כל הטבע שואף לאיזון, ואנחנו גם כן חייבים להשיג אותו. ואז לכולם יהיה טוב.

זהו חוק פיזיקה: חוקים פיזיקאליים שמועברים ליחסים בין בני אדם.

מתוך שיעור על המאמר של הרב"ש, 02.04.2014

ידיעות קודמות בנושא:
חיים בחוב
הצלחת החברה תלויה באזרחים הפשוטים
בדיקת האיזון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/H6qPZ

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest