דף הבית / חינוך, ילדים / הגורם השישי

הגורם השישי

2012-02-24_1225_w.jpg

שאלה: האם אצל כל האנשים קיים בפוטנציאל החוש הנוסף, החוש לחיבור אינטגרלי עם האחרים, או לא?

תשובתי: החוש הזה אינו קיים אצל אף אחד. הוא נולד כאשר כולנו יחד מתחילים להתקשר בינינו. זה קורה בתוך הקבוצה, בהנחיית המחנך, שמלמד אותנו כיצד להיות מחוברים, ולפתע אנחנו מרגישים את עצמנו כפרטים של אותה המערכת. כמו גוף שבו כל איבר (הלב, הריאות, הכליות, הכבד) פועל בצורה שונה, אך כולם ביחד פועלים לטובת הקשר האינטגרלי האחד, כדי שכל הגוף יתקיים.

ואז בתוך הקבוצה המשותפת הזאת, שנעשית כל כך קשורה, נוצרת ההרגשה של אחד שלם: מחשבה חדשה, הרגשה חדשה שבה מופיעים הלב והשכל השייכים לנו, המחוברים ביניהם בתוך הקשר הזה.

ההרגשה הפנימית הזאת מעוררת בתוך האדם את ההזדמנות לתפוס את הטבע האינטגרלי. אנחנו אגואיסטים, איננו יכולים להרגיש אותו כדבר שלם. אך בצורה כזאת על ידי הכוונון בינינו, אנחנו נעשים סוג של מקלט תהודה, גלאי שמסוגל לתפוס את הטבע האינטגרלי, את תנודותיו. התנודות שאנחנו תופסים בתוך החוש הזה – זה הידע החדש, ההרגשה החדשה של העולם העליון, של המדרגה הבאה הרביעית, הנקראת "אדם".

דווקא אז אנחנו מתחילים להרגיש שהעולם הוא לא רק "דומם", "צומח" ו"חי". זהו גם עולם המידע, עולם שבו ההווה, העבר והעתיד מתחברים ביחד מעל לזמן. אנחנו מתחילים להרגיש אותו אינסופי, נצחי, שלם, נמצא בהרמוניה כללית עם כל חלקיו.

כאשר האדם יוצא לדרגה הזאת, הוא מתחיל לאבד את חשיבות הרגשת הגוף, מפני שהמידע הזה, הרצונות, המחשבות הללו כבר אינם קשורים עם הגוף החי שלנו. הרי אם הרצונות והמחשבות שלכם, הם רק אודות הגוף החי שלכם, אז הם באמת קשורים אליו. ואם הם יוצאים לקראת הקשר עם האחרים, אז הם נמצאים מחוץ לגוף, ביניכם לכל היתר. ואז אתם מתחילים כאילו "לצאת מתוך עצמכם" לחלל הזה, לתוך "הטבע העליון". דווקא זה, למעשה מה שהוכן לנו.

על הנושא זה ישנם המון מאמרים מדעיים. דבריי אינם נטולי יסוד. על כך כותבים מדענים רציניים ביותר. בחיי היומיום שלנו מושגים אלה לא ממש קרובים לנו, אך אם האדם מגיע לקבוצה אינטגרלית ולומד בה, הוא מתחיל להרגיש אותם במהרה. וזאת פסיכולוגיה מטריאליסטית, אין כאן שום מיסטיקה. זאת פשוט הרגשה עצמית בתוך הקשר עם האחרים שאליו הטבע דוחף אותנו היום בנוקשות.

מתוך השיעור המקדים של הכנס בליטא, 22.03.2012

ידיעות קודמות בנושא:
"אנחנו" זה איבר חישה חדש
המאה ה-21 צעד אל הנצחיות
להשיג את סוד החיים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/mFaHH

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest