הברירה קיימת!

laitman_2010-11-09-11_6635-70.jpg

שאלה: היום בשיעור הקבלה היומי נכחו הרבה תלמידים חדשים. איזו עצה ניתן לתת להם כדי לשנות את הכוונה האגואיסטית לאלטרואיסטית?

תשובתי: בעולם שלנו אנחנו מתקרבים בהדרגה לרגע האמת: אין לנו יותר בשביל מה לחיות. מיום ליום אנחנו מגלים שהחיים שלנו ריקניים לחלוטין. אמנם לא התקרבנו לגמרי לנקודה המכרעת, ובני האדם מצליחים בינתיים לבלבל את עצמם, להסתיר את האמת הזאת, כי הרי אין להם שום חלופה לחיים הנוכחיים. אנחנו צריכים להראות להם שהברירה (האלטרנטיבה) קיימת, שאנחנו עוברים תהליך מסוים שמכוון מלמעלה. אנחנו חייבים ליישׂם אותו. זהו תהליך מיוחד, טוב, התפתחות נפלאה שמעלה אותנו מעל לחיים שלנו בגוף הגשמי, שיום אחר יום מתקרב אל המוות. זה מה שאנחנו צריכים להעביר לתלמידים החדשים.

אנחנו צריכים לעלות לתפיסת מציאות אחרת. זה לא אומר שאני פשוט "מחליף תמונה" שאני רואה מתוך הגוף שלי. לא, אני לא מחליף את הצפייה החיצונית, אלא למעשה יוצא למציאות חדשה, עובר מעולם אחד לשני. אני למעשה משנה את היחס שלי כך שמקנה לו כיוון חדש ממני לזולת, או ממני לבורא. כי הרי הזולת הוא עזרה, שלב ביניים שעוזר לי לכוון את עצמי לבורא.

בכללות, אני יכול להתקיים בתוך הרצון לקבל הקטן שלי, כך שתופס בו את העולם המתכלה והקטן הזה, או שאני יכול לפרוץ החוצה ולהרגיש קיום נצחי, טבע מושלם, איפה שאני חי ללא הגבלות בעולם אין סוף. זאת ההזדמנות שנותנת לנו חכמת הקבלה.

בדורות הקודמים רק בני אדם מעטים יכלו ליישׂם את המהפך הזה, את המעבר הזה מעולם לעולם. אך כיום כל אחד שמתגלה אצלו הנקודה שבלב, כלומר הרצון הרוחני, יכול לנסות ליישׂם אותו. החל מזמננו ואילך, כל האנושות בהדרגה, שלב אחר שלב, תתחיל לעשות את המעבר הזה.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 07.01.2011

ידיעות קודמות בנושא:
מלמדים את מה שמעריכים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/R5WkO

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest