דף הבית / אקטואליה / האנטישמיות מתחזקת

האנטישמיות מתחזקת

הערה: האנטישמיות באירופה מתחזקת. בצרפת פורסם גילוי דעת שמגנה את האנטישמיות. חתמו עליו כוכבי קולנוע, פוליטיקאי ניקולא סרקוזי ואחרים. בגרמניה הקנצלרית אנג'לה מרקל אמרה: "העובדה, שאף גן ילדים, בית ספר, או בית כנסת לא יכולים להיות ללא השגחה משטרתית, די מדכאת".

תשובתי: כל הקריאות של מרקל או סרקוזי לא יעזרו במאומה. הם לא צריכים לקרוא לאירופאים, אלא לקרוא ליהודים שיבצעו את תפקידם ואז הכול יסתדר. אין שום דרך אחרת!

שאלה: כלומר המסקנה היא ששנאו אותנו, שונאים וישנאו עוד יותר, מפני שאנחנו לא מבצעים את המשימה העיקרית שלנו?

תשובתי: כן. אנחנו לא מביאים את העולם שלנו לאיזון! בכוחנו להרגיע את כל הכוחות שבעולם ולהביאם למכנה משותף.

שאלה: איך מופיעה באדם, האנטישמיות?

תשובתי: מתוך הטבע האגואיסטי שלו, האדם אינו יכול להסכים עם אלטרואיזם. לכן העולם צריך לחייב את היהודים להיתקן, לחייבם ולאלצם. על כך נאמר, ש"אומות העולם יעלו את עם ישראל להר ה'".

שאלה: ללא שואות נוראיות?

תשובתי: אתה לא מעלה דבר על ידי שואה. "להעלות להר ה'", זה אומר, לאלץ, לחייב, להראות דוגמה, באופן שיטתי, כלומר בכללות לדחוף את היהודים לכך, שיתחילו להיתקן, להתאחד ובכך יכניסו את האנרגיה העליונה, שתחבר את כל העולם שלנו יחד.

שאלה: אבל למה היהודים עצמם לא מרגישים זאת?

תשובתי: הם גם לא ירגישו, מפני שהם בני האדם הכי "שבורים", הכי מקולקלים בעולם. מפני שהם היו בדרגה רוחנית ונפלו ממנה למצב ההופכי. לכן, כמו שנאמר אצל הנביא ישעיהו, "ולקחום עמים והביאום אל מקומם, והתנחלום בית ישראל על אדמת ה'"; "…ובנותיך על כתף תינשאנה". כלומר, היהודים יוכלו להתחבר הודות לעמי העולם, שיאלצו אותם להתחבר. ואז דרך הר ה', דרך היהודים יבוא האור על כל העולם.

"לשאת על כתפיהם", זה אומר לאלץ את היהודים לעבודתם הרוחנית, לאיחוד, לכך, שהם באיחוד שלהם יוליכו אור לעולם שלנו.

בעל הסולם כותב שאותו הדבר קרה גם עם פרעה. פרעה ידע על משימתו של עם ישראל ולכן נתן להם לצאת ממצרים. אני מקווה שאנחנו נביא את הרעיון הזה לאומות העולם.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 24.4.2018

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/XOuqU

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest